18 kwietnia 2011

Szczypiorniści Azotów gośćmi TVP Lublin

Gośćmi piątkowego Magazynu TVP Lublin pt. "Bo byłem przybyszem…" byli m.in. Dmytro Zinchuk (Ukraina) i Oleh Siemionau (Białoruś) – szczypiorniści Azotów Puławy. Sportowcy mówili o swojej grze w Polsce, jak tu trafili, dlaczego wybrali polską ligę, jak się czują jako obcokrajowcy, co różni ich rodzime ligi od polskich oraz o wielu innych ciekawych aspektach uprawiania sportu poza granicami ojczystego kraju.

Atakuje Dmytro Zinchuk /Fot. KS Azoty Puławy 

Tematyka programu dotyczyła sytuacji sportowców-cudzoziemców w Polsce, a sam magazyn jest elementem kampanii społecznej "Bo byłem przybyszem…", której głównym celem jest pobudzanie świadomości społecznej i zwiększanie akceptacji Polaków dla zjawiska migracji oraz promocję wielokulturowości i obecności cudzoziemców w Polsce.

Premiera Magazynu miała miejsce w piątek, tj. 15 kwietnia o godz. 17.35 na antenie TVP Lublin. Jednak program jest dostępny również na stronie kampanii społecznej "Bo byłem przybyszem…" www.integracja.lublin.pl w zakładce VIDEO. Szczerze zachęcamy do jego obejrzenia.

Mamy nadzieję, że inicjatywa ta spotka się z przychylnością kibiców szczypiorniaka w całej Polsce i będzie doskonałym narzędziem promującym postawę tolerancji dla cudzoziemskich sportowców w naszym kraju oraz promocją samej piłki ręcznej.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest