20 kwietnia 2011

Zachęcajmy najmłodszych do piłki ręcznej

Na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce doszło do dwóch niezwykle miłych wydarzeń. Wpierw nastąpiło podpisanie aneksu do umowy pomiędzy ZPRP, a PGNiG S.A. – porozumienie dotyczy przekazania przez sponsora strategicznego polskiej piłki ręcznej dodatkowych środków, które zostaną spożytkowane na organizację ogólnopolskiego turnieju promującego rozwój szczypiorniaka wśród dzieci i młodzieży. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie na nauczyciela mianowanego z ramienia NLO SMS w Gdańsku, tytuł ten uzyskał trener Dariusz Tomaszewski.

Pod aneksem do umowy pomiędzy Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce, a Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem swoje podpisy złożyli – Dyrektor Departamentu Marketingu PGNiG Włodzimierz Kleniewski, Dyrektor Departamentu Ekonomicznego PGNiG Piotr Sudoł, Prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki oraz Wiceprezes ZPRP ds. marketingu Bogdan Sojkin.

– Z radością sygnowałem ten dokument, przecież to właśnie w szkoleniu najmłodszych, zainteresowaniu dzieci i młodzieży tak wspaniałą dyscypliną sportu jak piłka ręczna, leży przyszłość szczypiorniaka w naszym kraju – powiedział Dyr. Kleniewski. – Pomysł organizacji ogólnopolskich rozgrywek dla młodych adeptów piłki ręcznej narodził się już jakiś czas temu. Jestem niezwykle szczęśliwy, że teraz przechodzi on w fazę realizacji. Mamy nadzieję, że pierwsza edycja turnieju wystartuje na jesieni, wraz z początkiem roku szkolnego, finały odbyłyby się wiosną przyszłego roku. Chcemy aby na początku rozgrywki objęły piąte i szóste klasy szkół podstawowych, a w latach następnych planujemy poszerzyć rywalizację o jeszcze młodsze dzieci z klas czwartych i trzecich – podsumował Prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki.

Kolejnym miłym akcentem było wspomniane, pierwsze w historii ZPRP,  uroczyste ślubowanie na nauczyciela mianowanego z ramienia NLO SMS w Gdańsku. Tytuł ten uzyskał Pan Dariusz Tomaszewski, który obiecał rzetelnie pełnić swą powinność nauczyciela, wychowawcy i opiekuna młodzieży. Gratulacje złożyli mu wszyscy członkowie Zarządu ZPRP jak i zebrani goście, na uroczystości obecny był też Dyrektor NLO SMS Gdańsk Witold Andrzej Lisiewicz.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest