21 kwietnia 2011

Beniaminek z Mielca w półfinale!

Drużyna Stali Mielec wywalczyła awans do półfinału play-off PGNiG Superligi mężczyzn! Zespół beniaminka rozgrywek wykorzystał atut własnego parkietu i w decydującym meczu 1/4 finału pokonał Warmię Olsztyn 28:24. Teraz przed mielczanami walka z Vive Targi Kielce o wielki finał!

/Fot. Tomasz Leyko

Goście prowadzili tylko na początku. Stal zaczęła nerwowo, stremowana wielką szansą. Stres powoli odpuszczał i zespół Ryszarda Skutnika zaczął grać swoje. Mielczanie objęli prowadzenie 6:5, a w chwilę później przewaga wynosiła już cztery trafienia (rzuty Grzegorza Sobuta). Przed przerwą powinno być 15:11, ale sędziowie uznali, że piłka wpadła do siatki po czasie.

Po zmianie stron goście dwukrotnie próbowali nawiązać kontakt ze Stalą 16:15 po golu Mariusza Gujskiego i 23:22 po trafieniu Pawła Ćwiklińskiego. W najtrudniejszych momentach dla mielczan ciężar zdobywania bramek wziął na siebie Paweł Albin i zasłużył na tytuł zawodnika meczu. Od stanu 23:22 Stal zdobyła pięć bramek z rzędu i już na dwie minuty przed końcem cieszyła się z wygranej i awansu. Teraz przed nimi nie lada wyzwanie, albowiem w meczach półfinałowych ich rywalem będą Mistrzowie Polski – Vive Targi Kielce. – Chyba będziemy musieli dostawiać dodatkowe krzesełka w naszej hali, ale wszystkich chętnych do obejrzenia naszych pojedynków z Vive i tak nie pomieścimy – już cieszą się włodarze mieleckiego klubu.

– Wielka radość. Moi "Czeczeńcy" nieźle się sprężyli. Goście po wygranej u siebie przyjechali zbyt pewni. Byliśmy lepsi dzisiaj, świetnie bronili bramkarze. Dziękuję kibicom i zawodnikom. Z Vive będzie ciężko, ale nie składamy broni – powiedział Ryszard Skutnik, trener Stali.

BRW Stal Mielec – Warmia Anders Group Społem Olsztyn 28:24 (14:11)

Stal: Lipka, Wolański – Albin 8, Sobut 5, Babicz 4, Chodara 3, Janyst 3, Szpera 3, Basiak 1, Krzysztofik 1, Gawęcki, Kubisztal.

Warmia: Sokołowski, Boniecki – Ćwikliński 5, Moszczyński 5, Bartczak 3, Jankowski 3, Kopyciński 2, Malewski 2, Garbacewicz 1, Gujski 1, Krawczyk 1, Rumniak 1, Nowak, Szymkowiak.

Stan rywalizacji: 2:1 i awans Stali

Źródło: handball.pl / inf. własna