2 maja 2011

Mielczanie nie dali szans Warmii

W powtórzonym, decydującym o awansie od półfinału play-off PGNiG Superligi meczu, BRW Stal Mielec rozgromiła Warmię Anders Group Społem Olsztyn 41:32! Podopieczni Ryszarda Skutnika ponownie nie pozostawili więc olsztynianom żadnych złudzeń kto jest lepszy i to oni zagrają o finał z Vive Targi Kielce.

/Fot. Tomasz Leyko

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando zawodników Stali. Mocno zmotywowani mielczanie chcieli za wszelką cenę udowodnić, iż to im należy się awans do półfinału. W 18 minucie gospodarze prowadzili już 14:8. W mieleckiej bramce dobrze spisywał się Krzysztof Lipka, który momentami był dla olsztynian zaporą nie do przejścia. Skuteczne w ataku poczynali sobie Grzegorz Sobut i Paweł Albin. To przełożyło się na wysokie prowadzenie Stali po pierwszej połowie 21:13.

Pomimo niekorzystnego wyniku podopieczni Zbigniewa Tłuczyńskiego nie zamierzali rezygnować z walki o zwycięstwo. W 44 minucie przewaga Stali stopniała do "tylko" sześciu bramek – 29:23. Olsztynianie w tym fragmencie imponowali skutecznością, jednak szybko swój rytm złapał beniaminek. Świetne obrony Krzysztofa Lipki oraz szybkie i efektowne kontry w wykonaniu zawodników z Mielca odebrały rywalom chęć do gry. W 50 minucie było już 38:24. Kibice w hali zaczęli skandować "na kolana". Ostatecznie Stal wygrała 41:32 i awansowała do półfinału.

BRW Stal Mielec – Warmia Anders Group Społem Olsztyn 41:32 (21:13)

Stal: Wolański, Lipka – Albin 14, Sobut 9, Babicz 5, Kubisztal 4, Chodara 3, Janyst 2, Szpera 2, Basiak 1, Szymkowiak 1, Wilk 1, Krzysztofik.

Warmia: Sokołowski, Bonecki – Ćwikliński 8, Moszczyński 5, Nowak 5, Kopyciński 4, Gujski 2, Malewski 2, Rumniak 2, Bartczak 1, Molenda 1, Zyśk 1, Garbacewicz.

Źródło: sportowe fakty.pl / inf. własna