7 maja 2011

Pierwszy mecz dla Zagłębia!

KGHM Metraco Zagłębie Lubin lepsze do SPR AZS Pol Lublin w pierwszym meczu wielkiego finału PGNiG Superligi kobiet. Lubinianki pokonały wciąż aktualne mistrzynie kraju 35:30 i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 1:0. Drugi mecz serii finałowej już w niedzielę, również  na Dolnym Śląsku, początek spotkania o godzinie 17:30, transmisja ‘na żywo’ w Polsacie Sport.

/Fot. ZPRP

Od początku sobotniej potyczki podopieczne Bożeny Karkut narzuciły rywalkom swój styl gry i już w 5. minucie prowadziły 3:0. Chwilę później SPR mógł zdobyć swoją pierwszą bramkę w meczu, ale rzut karny wykonywany przez Izabelę Puchacz obroniła jej imienniczka, Izabela Czarna. Pierwsze trafienie na koncie przyjezdnych zanotowaliśmy dopiero w 7. minucie, za sprawą Aliny Wojtas, ale chwilę później Zagłębie prowadziło już 5:1. W kolejnych fragmentach zespół z Lubelszczyzny zdołał zniwelować część strat i zrobiło się 6:4. Później do głosu ponownie doszły "Miedziowe". Znakomicie między słupkami spisywała się Natasza Tsvirko, a w obronie bardzo dobre zawody zagrała Vanessa Jelić. W ofensywie natomiast królowała Kinga Byzdra, która tylko w pierwszej części spotkania zdobyła aż osiem bramek. Bardzo dobre zawody rozgrywała również Klaudia Pielesz, a do przerwy podopieczne Bożeny Karkut prowadziły 18:13.

Na drugą połowę wyszły równie zdeterminowane, jak na początku meczu i na efekty nie trzeba było długo czekać. Pierwsze trzy bramki po zmianie stron zdobyły "Miedziowe" i zrobiło się 21:13. Było to najwyższe prowadzenie Zagłębia w spotkaniu. W kolejnych minutach w szeregi lubinianek wkradło się rozluźnienie, co wykorzystały zawodniczki SPR-u. W 47. minucie spotkania zrobiło się już tylko 26:23, ale zawodniczki Zagłębia na więcej swoim rywalkom już nie pozwoliły. W 50. minucie, po bramce Karoliny Semeniuk-Olchawy było 29:24, a kiedy w 57. na listę strzelców wpisała się Agnieszka Ziółkowska, zdobywając bramkę na 34:28, stało się jasne, kto zostanie zwycięzcą pierwszego meczu finałowego.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – SPR AZS Pol Lublin 35:30 (18:13)

Zagłębie: Tsvirko, Czarna, Maliczkiewicz – Ziółkowska 1, Piekarz, Lisowska 1, Semeniuk-Olchawa 6, Obrusiewicz 5, Migała 2, Jelić 1, Jochymek 2, Pielesz 6, Byzdra 11.

Kary: 14 min.

SPR: Baranowska, Mieńko – Danielczuk 1, Włodek 4, Wilczek, Majerek 6, Marzec 1, Łucińska 2, Wojdat, Baranowska 1, Repelewska 6, Puchacz 5, Wojtas 4.

Kary: 12 min.

Sędziowali: Grzegorz Budziosz (Chęciny), Tomasz Olesiński (Kielce).

Delegat ZPRP: Ryszard Matuszewski (Szczecin).