8 maja 2011

Dogrywka i wielkie emocje w Lubinie!

Niesamowite emocje towarzyszyły drugiemu spotkaniu finału play-off PGNiG Superligi kobiet! Ostatecznie KGHM Metraco Zagłębie Lubin pokonało po dogrywce SPR AZS Pol Lublin 33:30 (28:28;15:12) i w serii do trzech zwycięstw prowadzi już 2-0. Teraz jednak rywalizacja przenosi się do Lublina. Podopieczne Bożeny Karkut nie powtórzyły więc błędu sprzed roku i nie dały sobie odebrać przewagi własnego parkietu, co może okazać się decydujące w kontekście decydujących rozstrzygnięć.

Pierwsze minuty drugiego spotkania finałowego dość niespodziewanie należały do lublinianek. Podopieczne trenera Edwarda Jankowskiego grały skutecznie w ataku i po pięciu minutach prowadziły 3:2. Miedziowe miały spore problemy z wykończeniem akcji, ale w miarę upływu czasu uspokoiły grę i mecz się wyrównał. W końcówce pierwszej części gry lubinianki wykorzystały błędy rywalek i na przerwę schodziły prowadząc 15:12.

Druga połowa była niemniej zacięta. Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie choćby kilku bramek przewagi, a wynik bardzo długo oscylował wokół remisu. Na 10 minut przed końcem meczu gospodyniom udało się jednak "odskoczyć" na trzy bramki (24:21). Dzięki ofiarnej grze lublinianki ponownie zdołały wyrównać, a na dwie minuty przed końcem wyszły na prowadzenie (27:26), którego nie udało im się utrzymać i po 60 minutach był remis 28:28.

W dogrywce po obu drużynach widać było już zmęczenie. Zawodniczki starały się uważnie rozgrywać swoje akcje, a w ostatnich minutach więcej zimnej krwi zachowały podopieczne Bożeny Karkut, ostatecznie zwyciężając 33:30.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – SPR AZS Pol Lublin 33:30 (28:28;15:12)

Zagłębie: Tsvirko, Czarna, Maliczkiewicz – Semeniuk-Olchawa 9, Obrusiewicz 5, Lisowska 5, Jelic 5, Migała 3, Jochymek, Pielesz 2, Byzdra 4.

SPR: Mieńko, Baranowska – Danielczyk, Kucińska, Puchacz 4, Repelewska 3, Skrzyniarz 1, Wojtas 6, Marzec 3, Włodek 8, Wilczek 5, Małek.

Stan rywalizacji: 2-0 dla Zagłębia.