12 maja 2011

Bracia Lijewscy Mistrzami Niemiec!

Olbrzymi sukces HSV Hamburg z braćmi Marcinem i Krzysztofem Lijewskimi w składzie! Po raz pierwszy w historii klubu zdobyli mistrzostwo Niemiec. – Jesteśmy mega szczęśliwi – powtarzają obaj. Triumf w Bundeslidze zapewnili sobie w 31. kolejce, pokonując pewnie VfL Gummersbach 35:30. Serdecznie gratulujemy!

Dla Hamburga to wyjątkowe wydarzenie, bo w 12 letniej historii klubu jeszcze nigdy nie udało im się sięgnąć po medal z najcenniejszego kruszca. Dotychczas aż cztery razy sięgali po wicemistrzostwo Niemiec – w 2004, 2007, 2009 i 2010 roku. Najpierw przegrali rywalizację z Flensburgiem a potem zawsze z THW Kiel.

HSV w środowy wieczór musiał zdobyć punkt przed własną publicznością z Gummersbach. I od początku grali bardzo zmotytowani i zaczęli dyktować warunki gry. W 18. minucie wygrywali już 13:7 i taką samą zaliczkę mieli do przerwy.

W drugiej połowie podopieczni Martina Schwalba kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i zasłużenie wygrali. Dobrze w ich barwach zagrał Marcin Lijewski, który zdobył sześć bramek, jego brat Krzysztof trafił raz.

– Ten mecz był znakomitym zwieńczeniem całego sezonu. Jestem dumny z mojego zespołu – powiedział Martin Schwalb, trener Hamburga.

HSV Hamburg – VfL Gummersbach 35:30 (20:14)

HSV: Lindberg 7, M.Lijewski 6, Lackovic 5, Jansen 4, Duvnjak 3, B.Gille 3, Hens 2, Vori 2, Flohr 1, K.Lijewski 1, Schroeder 1.

VfL: Pfahl 10, Wiencek 5, Vukovic 4, Krantz 3, Putics 3, Luetzelberger 2, Rahmel 1, Schindler 1, Wagner 1.

Źródło: sports.pl/inf. własna