15 maja 2011

SPR Lublin odrobił straty

Piłkarki ręczne SPR AZS Pol Lublin po dwóch weekendowych zwycięstwach 37:22 i 33:28 nad KGHM Metraco Zagłębie Lubin wyrównały stan rywalizacji finałowej play off o mistrzostwo Polski na 2-2. Decydujący o tytule mecz odbędzie się 20 maja w Lubinie.

Zgodnie z przewidywaniami trenera SPR Edwarda Jankowskiego niedzielne spotkanie rozstrzygnęło się w ostatnim kwadransie gry. Wielu ekspertów przewidywało, że zawodniczki SPR gorzej kondycyjnie zniosą trudy tej rywalizacji. Kilka z nich po tym sezonie zapowiedziało zakończenie bogatych w sukcesy karier sportowych. Forma zawodniczek, o czym sygnalizował lubelski szkolenowiec podczas turnieju Final4 o Puchar Polski rośnie.

Zagłębie przyjechało do Lublina w glorii dwóch finałowych zwycięstw we własnej hali. Do pełni szczęścia brakowało im, i nadal brakuje, jednej wiktorii. Piłkarki SPR chcąc obronić tytuł nie mogły pozwolić sobie więcej na porażkę. W sobotę na parkiecie Hali Globus wręcz rozniosły rywalki. Mecz był szybki, ale miał jednostronny przebieg. W zespole Miedziowych praktycznie każdy element gry szwankował – słabo wypadły bramkarki, w ataku pozycyjnym nie było współpracy ze skrzydłami. Tylko dwie kontry w ich wykonaniu zakończyły się powodzeniem. W tej sytuacji końcowa wygrana SPR 37:22 nikogo nie może dziwić.

W niedzielę spotkanie było już bardziej wyrównane. Od staniu 9:9 gospodynie wypracowały sobie przewagę 2-3 goli, ale Zagłębie ani myślało o rezygnacji ze swojego celu. Początek drugiej połowy był wymarzony dla lubinianek, które doprowadziły do remisu 22:22. Później przez pięć minut żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. W kolejnych minutach trafienia Izabeli Puchacz i Kristiny Repelewskiej przeważyły szalę zwycięstwa na korzyść SPR. Z pewnością na przegranej Zagłębie przesądziło 6-7 kontrataków, po których bramkarka SPR Anna Baranowska wychodziła obronną rękę.

W piątek, 20 maja Zagłębie ponownie stanie przed szansą zdobycia pierwszego w historii mistrzostwa Polski. SPR w dorobku ma aż 15 tytułów najlepszej drużyny w kraju.

* * *

Sprawa brązowego medalu została już rozstrzygnięta. Vistal Łączpol Gdynia dwukrotnie zwyciężył koszalińską Politechnikę. Tym samym gdynianki powtórzyły swoje osiągnięcie sprzed roku.

Wyniki
mecze finałowe
SPR AZS Pol Lublin – Zagłębie Lubin 37:22 (18:11)
SPR AZS Pol Lublin – Zagłębie Lubin 33:28 (19:15) – stan rywalizacji play off 2-2.

mecze o 3.miejsce:
KU AZS Politechnika Koszalińska – Vistal Łączpol Gdynia 21:32 (14:13)
KU AZS Politechnika Koszalińska – Vistal Łączpol Gdynia 22:26 (11:13) – Vistal rywalizację play off wygrał 3-1.