18 maja 2011

15 czerwca losowanie EHF Euro2012

15 czerwca w Belgradzie odbędzie się losowanie grup finałów EHF Euro2012 mężczyzn. Imprezę w dniach 15-29 stycznia 2012 roku zorganizuje Serbia. Oprócz gospodarzy jeszcze trzy inne zespoły mogą być pewne udziały w turnieju. Do tej grupy zaliczany jest obrońca tytułu – Francja oraz drużyny Węgier i Chorwacji, które w eliminacjach zanotowały po cztery zwycięstwa. Mistrzostwa zostaną przeprowadzone w czterech miastach, Nowym Sadzie, Vrsacu, Niszu i Belgradzie.

Stawkę finalistów wyłonią kwalifikacyjne mecze rund 5 i 6, które zaplanowano na 8/9 i 11/12 czerwca. Polska 8 czerwca zagra w Zaporożu z Ukrainą i cztery dni później w Poznaniu z Portugalią.

Honorowymi gośćmi zaproszonymi na ceremonię losowania będzie Tor Lian – prezydent EHF,  Snežana Samardžić-Marković – minister sportu Serbii i prezydent Komitetu Organizacyjnego EHF Euro2012 oraz Velimir Marjanović – prezydent Serbskiej Federacji Sportu. Organizatorzy na tę okazję przygotowali szereg atrakcji m.in. zaprezentują oficjalny hymn mistrzostw.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest