22 maja 2011

Remis w wielkim finale!

Coraz większe emocje w finałowym starciu play-off PGNiG Superligi! W spotkaniu numer dwa Orlen Wisła pokonała w Kielcach Vive Targi 32:30! Po 60 minutach gry był remis po 26 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna był dogrywka. Teraz rywalizacja przenosi się do Płocka, w serii do trzech wygranych mamy 1-1. W drugim meczu o brąz BRW Stal Mielec wygrała w Kwidzynie z MMTS 25-20.

/Fot. Patryk Ptak

Takiego obrotu sprawy nie spodziewał się chyba nikt w Kielcach, po dwóch meczach o złoto podopieczni Bogdana Wenty stracili przewagę własnego parkietu. Nafciarzy do zwycięstwa poprowadził Piotr Chrapkowski, młody rozgrywający aż trzynastokrotnie wpisał się na listę strzelców. Przed obydwoma zespołami teraz dwa mecze w Płocku, jeżeli oba padną łupem gospodarzy to właśnie zawodnicy Larsa Walthera będą mogli cieszyć się z mistrzowskiego tytułu. Jednak do tego daleka droga, wciąż aktualni mistrzowie kraju niejednokrotnie udowodnili, że potrafią wygrywać także w Orlen Arenie…

Vive Targi Kielce – Orlen Wisła Płock 30:32 D (7:12, 26:26)

Vive: Cleverly, Kotliński – Rosiński 8, Zorman 6, Nat 5, Dżomba 4, Stojković 4, Zaremba 2, Knudsen 1, Grabarczyk, Jurecki, Jurasik, Podsiadło, Żółtak.

Wisła: Wichary, Seier – Chrapkowski 13, Backstrom 4, Kavas 4, Samdahl 4, Kuzieliew 2, Miszka 2, Twardo 2, Dobelsek 1, Kwiatkowski, Wiśniewski, Kuptel, Zołoteńko.

Stan rywalizacji: 1-1.

MMTS Kwidzyn – BRW Stal Mielec 20:25 (10:10)

MMTS Kwidzyn: Suchowicz, Jedowski – Orzechowski 6, Adamuszek 4, Adam Pacześny, Peret 2, Seroka 2, Krieger 1, Kostrzewa 4, Rombel, Mroczkowski, Waszkiewicz 1.

BRW Stal Mielec: Lipka, Wolański – Sobut 8, Chodara 2, Kubisztal 2, Wilk 2, Albin 3, Babicz 4, Krzysztofik 2, Gawęcki 1, Janyst, Szpera 1.