25 maja 2011

BRW Stal Mielec przed wielką szansą

BRW Stal Mielec zrobiła wielki krok do zdobycia brązowego medalu Mistrzostw Polski. Po dwóch meczach w Kwidzynie beniaminek PGNiG Superligi remisuje z MMTS 1-1. Jednak teraz podopieczni Ryszarda Skutnika dwa razy zagrają przed własną publicznością i jeżeli z obu tych potyczek wyjdą zwycięsko staną na najniższym stopniu podium!

/Fot. Tomasz Leyko

Po sobotniej porażce po dogrywce 36-41, w niedzielę mielczanie pokonali wicemistrzów kraju 25-20. Jedziemy tam wygrać choć raz – mówił trener przed wyjazdem. Choć była nawet szansa na dwa zwycięstwa… – Przegraliśmy wygrany mecz – mówił w sobotę Grzegorz Sobut, rozgrywający Stali. – Za szybko chcieliśmy skończyć, prowadziliśmy pięcioma bramki. Chcieliśmy dobić rywala, szybko rzucić szóstą, siódmą. To się zemściło, ale taki jest sport – mówił po sobotniej pechowej porażce.

W niedzielę Stal nie popełniła już tych samych grzechów. Grała mądrze i konsekwentnie. Przy stanie 17-14 dla MMTS-u Paweł Wilk powiedział do kierownika drużyny Roberta Zawady: "Spokojnie. Wygramy to!” I słowa dotrzymał. – Powiedzieliśmy sobie, ze gramy do końca. Bez względu na wszystko. Nie chciałbym tu już wracać na piąty mecz. W Kwidzynie zawsze mi się źle broniło. Dziś co prawda przełamałem ten kompleks, ale nie przyjeżdżajmy tu już – podsumował szczęśliwy Adam Wolański.

Źródło: nowiny24.pl / inf. własna

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest