27 maja 2011

Docenili francuskich szkoleniowców

Francuscy szkoleniowcy Claude Onesta i Oliver Krumbholz zostali uznani najlepszymi trenerami 2010 roku w głosowaniu, które przeprowadzone zostało za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF).

Claude Onesta (z prawej) i Didier Dinart /Fot. Marek Biczyk

Obaj szkoleniowcy prowadzą seniorskie reprezentacje Trójkolorowych. Onesty kibicom piłki ręcznej przedstawiać raczej nie trzeba. W styczniu tego roku prowadzona przez niego drużyna obroniła w Szwecji tytuł Mistrzów Świata, ponadto zawodnicy znad Sekwany są aktualnymi Mistrzami Olimpijskimi i Europy. Dla ich trenera nagroda ta oznacza powtórzenie sukcesu sprzed roku.

Onesta zwyciężył bezapelacyjnie, albowiem otrzymał aż 81% głosów. Kolejne miejsca zajęli trenerzy wicemistrzów świata Duńczyków – Ulrik Wilbek (16%) i brązowych medalistów czempionatu globu Hiszpanów – Valero Lopez (3%). Podium w konkursie pokryło się więc z podium szwedzkiego turnieju.

Z kolei Krumbholz to trener żeńskiej kadry, która na grudniowych Mistrzostwach Starego Kontynentu w ładnym stylu zajęła wysokie piąte miejsce i tym samym chyba na dobre powróciła do światowej czołówki. Tu rywalizacja była bardziej wyrównana. Francuz zdobył 45% głosów, wyprzedzając selekcjonerów Danii – Jana Pytlika (32%) oraz Norwegii – Thorira Hergeirssona (23%).

Źródło: ihf.com / inf. własna