30 maja 2011

O brązie zadecyduje piąty mecz!

Po weekendowych rozstrzygnięciach w męskiej PGNiG Superlidze mamy już tylko jedną niewiadomą. MMTS Kwidzyn i BRW Stal Mielec w środę rozegrają piąty, decydujący mecz, którego zwycięzca sięgnie po brązowy medal Mistrzostw Polski. Pojedynek odbędzie się w Kwidzynie, po czterech meczach w serii mamy remis 2-2.

/Fot. Tomasz Leyko

W sobotnim spotkaniu od początku do końca przeważali jeszcze aktualni wicemistrzowie kraju z Kwidzyna, odnieśli pewne zwycięstwo i ze spokojem czekali na niedzielne spotkanie. Z kolei szkoleniowiec beniaminka z Mielca obiecał, że w meczu numer cztery jego podopieczni pokażą charakter, który był ich znakiem rozpoznawczym w przekroju całego sezonu. Od początku niedzielnych zmagań był to inny zespół niż 24 godziny wcześniej. Stal zaczęła zdecydowanie, bez respektu. Na dzień dobry trafili Dariusz Kubisztal, Adam Babicz i Marek Szpera (3:1). Znów funkcjonował znak firmowy mieleckiej siódemki czyli szybka kontra. Po takich właśnie akcjach trafiali Łukasz Janyst (8:5) i Babicz (14:9). Adam Wolański znakomicie prezentował się w bramce – Damian Kostrzewa i Robert Orzechowski nie dali mu rady nawet z siedmiu metrów. Drugi z mieleckich golkiperów – Krzysztof Lipka –  z powodu kontuzji nie pojawi się już na boisku w tym sezonie.

Mielczanie pilnowali prowadzenia, nieźle zaczęli po przerwie, powiększając przewagę po trafieniach Kubisztala (17:11) i Pawła Albina (18:11). W odpowiedzi trafił Orzechowski. Przy kolejnej kontrze gości Michała Pereta faulował Babicz. Sędziowie uznali to za faul taktyczny i pokazali reżyserowi gry Stali czerwoną kartkę. Goście wykorzystali sytuację i po golu Mateusza Seroki tracili tylko cztery bramki (18:14). Gospodarze kontrolowali jednak sytuację i nie dali przeciwnikom zbytnio zmniejszyć dystansu. Gole Albina i Sobuta przesądziły sprawę, decydujący o brązie mecz zostanie więc rozegrany w środę w Kwidzynie. Zawody poprowadzi para sędziowska Marek Majka – Grzegorz Wojtyczka z Katowic, delegatem ZPRP będzie Leszek Sołodko z Warszawy.

/Fot. Tomasz Leyko

Mecze o 3. miejsce w PGNiG Superlidze:

28.05.2011

BRW Stal Mielec – MMTS Kwidzyn 27:35 (11:18)

Stal: Wolański – Sobut 8, Albin 6, Babicz 3, Janyst 2, Kubisztal 2, Szpera 2, Basiak 1, Gawęcki 1, Krzyszofik 1, Wilk 1, Chodara.

MMTS: Suchowicz, Jedowski – Adamuszek 8, Orzechowski 8, Kostrzewa 5, Mroczkowski 3, Peret 3, Krieger 2, Rombel 2, Rosiak 2, Pacześny 1, Seroka 1, Łangowski, Waszkiewicz.

29.05.2011

BRW Stal Mielec – MMTS Kwidzyn 30:25 (15:10)

Stal: Wolański – Babicz 7, Kubisztal 7, Albin 5, Sobut 3, Szpera 3, Gawęcki 2, Janyst 2, Basiak 1, Chodara, Krzysztofik, Wilk.

MMTS: Suchowicz – Kostrzewa 5, Seroka 4, Waszkiewicz 4, Peret 3, Rombel 3, Krieger 2, Mroczkowski 2, Orzechowski 2, Adamuszek, Pacześny, Rosiak.

Stan rywalizacji 2:2, decydujący mecz 01.06 w Kwidzynie.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest