30 maja 2011

Vive mistrzem Polski 2011

Vive Kielce zdobyło tytuł mistrza Polski. Tytuł został wywalczony w „jaskini lwa”, bo na terenie Wisły Płock, która była gospodarzem finałowego turnieju. Kieleccy kibice z tej wiadomości jeszcze bardziej by się cieszyli, gdy dotyczyła ona seniorów a nie juniorów młodszych.

Obaj finaliści, Vive i Wisłą, po raz pierwszy zmierzyli się już w grupie finałowego turnieju. W tym przypadku również triumfowało Vive, 33:28/ Do kolejnego spotkania tych drużyn doszło w rywalizacji o złoty medal. Mecz był bardzo zacięty. Po 30 minutach Vive prowadziło tylko jedną bramkę. Po przerwie kielczanie powiększyli przewagę do trzech trafień i wstecznie wygrali 32:29. Trener zwycięzców Paweł Tetelewski po meczu kilka razy został podrzucony do góry przez swoich podopiecznych.

– Stawka meczu była niebagatelna. No i graliśmy w Płocku, w Blaszak Arenie. Baliśmy się tylko jednej rzeczy, że możemy nie wytrzymać menatlnie, bo umiejętności zawodników są wysokie. Obawy poszły na bok – powiedział trener Vive Kielce dla portalu vivetargi.pl