30 maja 2011

Holandia lepsza o jedną bramkę

Polska przegrała z Holandią 27:28 (17:13) w pierwszym z dwóch kontrolnych meczów kobiecych reprezentacji. Spotkanie rozegrano pod Utrechtem w Nieuwegein. Obie drużyny przygotowują się do meczów play off MŚ Brazylia2011.

Początek meczu miał wyrównany przebieg. W 10 min Polki prowadziły nawet 8:6, ale rywalki szybko wyrównały straty. W drugim kwadransie pierwszej połowy zarysowała się lekka przewaga biało-czerwonych, która wynosiła nawet pięć goli.

– Niestety nasze zawodniczki na drugą połowę wyszły trochę rozkojarzone. Popełniały dużo błędów w obronie. Inna sprawa, że miejscowi sędziowie pilnowali wyniku. W ostatnich pięciu minutach meczu graliśmy w osłabieniu, niekiedy w podwójnym – powiedział Rafał Staniec kierownik reprezentacji Polski.

Na potwierdzenie tych słów wystarczy spojrzeć do protokołu. Na zespół Kima Rasmussena w sumie nałożono sześć kar 2-minutowych, w tym od 48:50 min cztery.

Polki w defensywie zazwyczaj grały strefą 6-0. Gdy miały przewagę zawodniczki przechodziły do ustawienia 5-1. Trzeba pamiętać, że polski zespół nie chciał odkryć wszystkich swoich atutów. Mecz filmował przedstawiciel duńskiej federacji. Dania to rywal Polski w meczach play off do MŚ 2011 (4 czerwca w Elblągu i 12 czerwca Randers).

/Fot. Rafał Staniec (3)
We wtorek o 19:45 zaplanowano drugi sprawdzian z Holandią, w Cothen.

Holandia – Polska 28:27 (13:17)POLSKA: Mikszto, Kowalczyk – Gleń 2, Stachowska 1, Niedźwiedź 3, Dworaczyk 2, Polenz 3, Kudłacz 7, Koniuszaniec 2, Obrusiewicz 4, Semeniuk-Olchawa 1, Byzdra 2, Wilamowska.