31 maja 2011

Finał Beach Handball Tour z Polakami!

Już w najbliższy weekend, a więc w dniach 3-5 czerwca, w hiszpańskiej miejscowości Fuengirola niedaleko Malagi, drużyny AZS AWF Wrocław (kobiety) oraz BHT „Damy Radę” Inowrocław (mężczyźni) rywalizować będą w finałowym turnieju FINAL8 – European Beach Handball Tour, którego stawką będzie tytuł najlepszej drużyny klubowej w Europie w plażowej odmianie piłki ręcznej.

/Fot. Beata Łukasiewicz (3)

Dla obu ekip pierwszym i zarazem ostatnim sprawdzianem przed finałowym turniejem FINAL  EIGHT European Beach Handball Tour w Hiszpanii był pierwszy turniej eliminacyjny do MP tego sezonu, który odbył się 1 maja w Wolsztynie. Obie drużyny zajęły zgodnie pierwsze miejsca.

Przypomnijmy, że ekipy z Wrocławia i Inowrocławia wywalczyły awans do FINAL8 w Hiszpanii podczas zeszłorocznych rozgrywek EBT gromadząc punkty między innymi na turniejach w Szwajcarii, Grecji i na Węgrzech, a także w pierwszym turnieju EBT w Polsce, który odbył się w ubiegłym roku w Warszawie. W turnieju finałowym EBT w Hiszpanii wystąpi 8 najlepszych zespołów (zarówno wśród kobiet i mężczyzn), które brały udział w rozgrywkach europejskich w sezonie 2010. Patrząc po wynikach uzyskiwanych przez nasze drużyny w konfrontacjach z przeciwnikami, którzy również zakwalifikowali się do hiszpańskiego turnieju można stwierdzić, że Polacy nie pojadą tam tylko po kolejne doświadczenia, ale mogą także powalczyć o coś więcej. Jednak należy pamiętać, że to impreza finałowa na którą zespoły przygotowują się od dawna i traktują ją niezwykle prestiżowo, gdyż każdy FINAL8 uznawany jest za klubowe mistrzostwa Europy.

Skład AZS AWF Wrocław: Słota Magdalena, Wojt Aleksandra, Olejnik Urszula, Pietras Grażyna, Król Małgorzata, Szymczakowska Dagmara, Żakowska Lidia, Antoszewska Alina, Perek Ewa, Wynnyk Aleksandra, Łukasik Alicja. 

                                          Skład BHT Damy Radę Inowrocław (stoją od lewej): Łukasz Wiśniewski, Przemysław Żywocki, Marcin Szych, Arkadiusz Fajok, Mariusz Łukasiewicz, (klęczą od lewej): Bartosz Makowski, Andrzej Grabowski, Jarosław Knopik. Na zdjęciu brakuje Marcina Malewskiego, który wzmocni zespół na turnieju FINAL8  w Hiszpanii oraz fizjoterapeuty Grzegorza Kolczyńskiego.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest