31 maja 2011

Na zawsze zapamiętam to miasto i kibiców

Vegard Samdahl z płockim klubem pożegnał się w możliwie najlepszy sposób – zdobywając tytuł Mistrza Polski. W rozmowie po ostatnim spotkaniu finału PGNiG Superligi norweski rozgrywający stwierdził, że z Wisłą oraz samym miastem będą wiązały go niezwykle miłe wspomnienia, a jedyne o czym teraz marzy, to upragnione wakacje.

Vegard Samdahl (z lewej) kontra Tomasz Rosiński /Fot. PAP

Na wstępie chciałbym pogratulować Ci tytułu Mistrza Polski. Jaki był dla Ciebie ten sezon?

Dziękuję. To był bardzo ciężki sezon, ale koniec tej drogi jest wspaniały. Jestem bardzo zadowolony, z tego co wspólnie zrobiliśmy. Teraz czekają nas wymarzone wakacje. Jestem bardzo szczęśliwy.

W finałowych spotkaniach z Wisłą okazałeś się najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu.

Cieszę się, że tak wyszło, jednak najważniejszy jest fakt, że byliśmy drużyną. Uważam, że szczególnie ostatnie dwa dni były dobre i wszyscy możemy być zadowoleni ze swojej postawy. Dzisiaj miałem dużo bramek z siedmiu metrów, z rzutów karnych. Poza tym rzucała cała drużyna, nie tylko ja.

Wasz wynik cieszy również dlatego, że w finale pokonaliście swojego odwiecznego rywala – zespół z Kielc.

Tak, na pewno. Każdy wie co są w stanie pokazać zawodnicy Vive. Udowodnili to swoją grą chociażby w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Tym razem jednak to my byliśmy lepsi i jest to powód do zadowolenia, świętowania.

Był to Twój ostatni mecz w barwach Orlen Wisły. Jesteś zadowolony ze swojej postawy w Płocku?

Najbliższe dni chcę przeznaczyć na odpoczynek. Będę mógł podsumować ostatnie dwa lata spędzone w płockiej Wiśle i wtedy dopiero mogę odpowiedzieć na to pytanie. Na razie nie jestem w stanie powiedzieć jaki był to dla mnie okres. Na pewno dzisiejszy tytuł cieszy i jest pięknym uwieńczeniem naszej pracy. Dzięki temu obecnie jestem w niebie i jest wyśmienicie.

Jakie będą Twoje wspomnienia związane z tym klubem, miastem?

Przede wszystkim świetni kibice, którzy w ten weekend udowodnili, że są najlepsi w Polsce. Na pewno zapamiętam wsparcie, jakie od nich otrzymaliśmy. Wrażenie pozostawi na mnie również hala oraz samo miasto. Poza tym poznałem tu świetnych ludzi i z niektórymi z nich pozostanę przyjaciółmi przez resztę mojego życia. To wspaniałe.

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia.

Dziękuję.

Dla ZPRP.pl rozmawiał Piotr Czajkowski – redaktor portalu Handball-Polska.pl

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest