31 maja 2011

Druga porażka Polek w Holandii

Holandia w Cothen pokonała Polskę 37:30 (20:16) w meczu kontrolnym kobiecych reprezentacji. Dzień wcześniej zespół gospodarzy wygrał 28:27. Obie drużyny przygotowują się do czerwcowych spotkań play off MŚ Brazylia 2011.

Pierwsze minuty potyczki, przegrane przez biało-czerwone 1:5, wskazywały, że o korzystny wynik będzie bardzo trudno. Holenderki grały szybko i bardzo zdecydowanie, a także twardo w obronie. W defensywie rywalki często podwyższały ją, podchodząc pod zawodniczkę z piłką.

W drugim sparingu trener polskiego zespołu, Kim Rasmussen dał odpocząć Karolinie Kudłacz. Dobrą partię rozgrywały zawodniczki mistrza Polski – Zagłębia Lubin, które zdobyły 18 bramek.

Polki tego dnia, jako zespół, stać było na sporadyczne zrywy. Po skutecznej grze zdołały zniwelować straty do stanu 7:8. Cóż z tego skoro później przeciwniczki na swoje konto wpisały cztery kolejne gole. Ta przewaga utrzymała się praktycznie do końcowej syreny. W przeciwnym obozie na szczególne wyróżnienie zasłużyły zawodniczki występujące na kole, które albo zdobywały bramki lub po faulach na nich sędziowie przyznawali rzuty karne.


/Fot. Rafał Staniec
Sprawdziany w sumie dały polskiemu sztabowi szkoleniowców sporo materiału do analizy. Trener Rasmussen podkreśla, że Holandia prezentuje zbliżony styl gry do Danii.

Polski zespół do kraju wraca w środę w południe. Od czwartku w Cetniewie rozpocznie się finałowy etap przygotowań do pierwszego meczu z Danią (4 czerwca o godz. 14:45 w Elblągu).       

Holandia – Polska 37:30 (20:16).
POLSKA: Kowalczyk, Mikszto – Gleń 1, Niedźwiedź 3, Dworaczyk 4, Polenz 2, Pielesz 3, Zalewska 1, Koniuszaniec 1, Obrusiewicz 5, Semeniuk-Olchawa 4, Byzdra 6, Stachowska, Kulwińska.

Redakcje, w tym także PAP, korzystające z serwisu zprp.pl prosimy o podanie źródła info.       

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest