2 czerwca 2011

Biało-czerwone trenują w Cetniewie

Reprezentacja Polski seniorek dotarła już do Cetniewa, gdzie przebywać będzie do piątkowego wieczoru. Po powrocie do Gdańska z meczów towarzyskich w Holandii, kadrowiczki dostały od trenera Rasmussena kilkanaście godzin wolnego. Z wiadomych względów najbardziej ucieszyło to zawodniczki na co dzień występujące na wybrzeżu. Ponowna zbiórka ustalona została na czwartek o godz. 12:00, w OPO we Władysławowie. Mecz z Dunkami już w najbliższą sobotę w Elblągu.

/Fot. ZPRP

W czwartek reprezentacja ma w planach dwa treningi, pierwszy z nich odbył się w godzinach wczesno popołudniowych, drugi rozpocznie się o godzinie 17:30. – Dopracowujemy jeszcze konkretne zagrywki oraz obronę pod kątem naszych sobotnich przeciwniczek. Jak już mówiłem Dunki grają w podobnym stylu do Holenderek, z którymi dwukrotnie przegraliśmy na początku tygodnia (27:28 oraz 30:37). Na pewno trochę mnie to zaniepokoiło, jednak trzeba pamiętać, że były to mecze kontrolne. Chciałem sprawdzić różne warianty gry w starciu z mocnym przeciwnikiem i nie zawsze wychodziło to tak jakbyśmy chcieli. Nie chcieliśmy też odsłaniać wszystkich kart, wiemy że Duńczycy obserwowali te sparingi. Prawdziwy sprawdzian czeka nas przecież w Elblągu, robimy wszystko aby optymalnie się do niego przygotować – podsumowujeKim Rasmussen, selekcjoner polskiej kadry.

Nastroje w ekipie są dobre. – Żadna z kadrowiczek nie uskarża się na poważniejsze urazy, jedynie stłuczenia, co jest normalne dla tak kontaktowej dyscypliny jak piłka ręczna – mówi lekarz kadry dr Rafał Markowski.    

W Cetniewie Polki przebywać będą do piątku. Rano czekają je jeszcze zajęcia na hali treningowej, a po obiedzie udadzą się w drogę do Elbląga na sobotnie spotkanie. Bezpośrednio po meczu z Dunkami Biało-czerwone wracają nad morze, będą tam stacjonować do następnej soboty, kiedy to wylecą do Skandynawii na spotkanie rewanżowe przeciw podopiecznym Jana Pytlicka (12 czerwca w Randers).  

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest