3 czerwca 2011

Z wiarą w zwycięstwo

Seniorska reprezentacja Polski jest już w Elblągu, skąd w piątek po południu dotarła z nadmorskiego Cetniewa. Biało-czerwone odbyły półtoragodzinny trening w hali CSB i były to jedyne zajęcia zaplanowane na dzień dzisiejszy. Wieczorem kadrowiczki udadzą się krótki spacer. Na miejsce dotarły też już rywalki Polek – Dunki. Początek sobotniego meczu w hali CSB o godz. 14:45, transmisja na żywo w TV4.

– Doskonale zdajemy sobie sprawę jak ważny jest jutrzejszy mecz – mówi kapitan polskiej drużyny Joanna Dworaczyk. – Korzystny wynik w Elblągu na pewno ustawiłby nas w korzystnym położeniu przed rewanżem, choć wiemy jak trudne czeka nas zadanie. Dunki to światowa czołówka, ale my też wierzymy we własne umiejętności. Na pewno damy z siebie wszystko, bardzo też liczymy na głośny doping miejscowych kibiców. Kim Rasmussen to znakomity trener i motywator , dodatkowo świetnie zna przecież duński zespół. Codziennie tłumaczy nam jakie są najsłabsze strony Skandynawek, wierzę, że te rady zaprocentują w sobotnie popołudnie – podsumowuje reprezentacyjna kołowa.

Na chwilę obecną duński selekcjoner polskiej kadry ma do swojej dyspozycji 21 zawodniczek. Szesnastkę na mecz wybierze spośród 20 nazwisk, albowiem Katarzyna Grabarczyk została dowołana w trybie awaryjnym i nie ma jej na 28-osobowej liście zgłoszonej wcześniej do Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. Ostateczne decyzje Rasmussen musi podjąć do momentu przedmeczowej konferencji technicznej.

Pozytywne wieści płyną ze sztabu medycznego reprezentacji. – Wszystkie zawodniczki, które mamy na zgrupowaniu są gotowe do gry. Cieszy fakt, że Karolina Kudłacz nie uskarża się już na ból. ścięgna Achillesa. Na pełnych obrotach trenuje też bramkarka Anna Baranowska, która opuściła pierwszą część zgrupowania z powodu urazu pachwiny – informuje lekarz kadry dr Rafał Markowski.

/Fot. Kuba Gucma (5)   

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest