6 czerwca 2011

Wrocławianki drugie w EBHT 2011 !!!

W ostatni weekend, w hiszpańskiej miejscowości Fuengirola nieopodal Malagi, drużyny AZS AWF Wrocław (kobiety) oraz BHT Damy Radę Inowrocław (mężczyźni) rywalizowały w finałowym turnieju Final8 – European Beach Handball Tour, uznawanym za nieoficjalne klubowe ME w plażowej odmianie piłki ręcznej. Znakomicie spisały się akademiczki z Wrocławia, które zajęły drugie miejsce, Inowrocławianie uplasowali się na pozycji ósmej. Serdecznie gratulujemy!

Drużyna AZS AWF Wrocław /Fot. Beata Łukasiewicz

Przypomnijmy, że ekipy z Wrocławia i Inowrocławia wywalczyły awans do Final8 w Hiszpanii podczas zeszłorocznych rozgrywek EBT gromadząc punkty między innymi podczas występów na turniejach w Szwajcarii, Grecji i na Węgrzech, a także w pierwszym turnieju EBT w Polsce, który odbył się w ubiegłym roku w Warszawie.

W wielkim finale wrocławianki musiały uznać wyższość chorwackiego Detono Zagrzeb, Polki przegrały 0-2. Trzecie miejsce wśród Pań zajęła węgierska ekipa OVB Beach Girls Budapeszt, która w meczu o brąz pokonała 2-0 hiszpańskie DYE Malaga.

Wśród Panów również triumfowali Chorwaci z Detono Zagrzeb, rozprawiając się w finale 2-0 z greckim Panaitolikosem. Trzecia lokata dla BHC SKKM Ekaterinodar, w małym finale Rosjanie pokonali 2-0 inny chorwacki zespół Chemo Profili Zagrzeb.