6 czerwca 2011

PGNiG Bezpiecznie nad wodą

W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się konferencja inaugurująca IV edycję kampanii „PGNiG Bezpiecznie nad wodą”. Jednym z ambasadorów akcji jest Sławomir Szmal. Tegoroczna kampania rozpocznie się w dniach 24-25 czerwca w Mikołajkach.


Sławomir Szmal został ambasadorem akcji /Fot. Marek Skorupski

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Andrzej Kraśnicki – prezes PKOl i ZPRP, Ryszard Stadniuk – prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich Zbigniew Stosio – sekretarz generalny Polskiego Związku Żeglarskiego i Marek Góralczyk – sekretarz generalny ZPRP. Organizatorów reprezentował Włodzimierz Kleniewski – dyrektor departamentu marketingu PGNiG.

Idea akcji zrodziła się w 2007 r. kiedy to mazurski szkwał, przewracając łodzie i jachty, pochłonął 12 ofiar śmiertelnych. Kampania odbędzie się już po raz czwarty. Organizatorzy zapewniają, że i tym razem każdy z zaplanowanych pikników, oprócz przekazywanej wiedzy jak bezpiecznie żyć nad wodą, będzie zawierał elementy rozrywki i zabawy. Przewidziano wiele atrakcyjnych konkursów. Każdy koncert muzyczny zakończy występ gwiazdy.


Kampania to dostarczenie wiedzy, ale także rozrywki

– Gdy wydarzyła się ta tragedia to od razy pomyśleliśmy o długofalowej akcji. Rozpoczęliśmy od Mazur, ale z czasem włączyliśmy do programu miejscowości nadmorskie. Zawitaliśmy także na południe Polski nad zalew Soliński – powiedział dyrektor Kleniewski.

Kampania „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” systematycznie przynosi efekty. Jak zaznaczył Sławomir Gicewicz z WOPR liczba utonięć w skali roku spadła poniżej 500.


Firma Falck zorganizowała pokaz udzielania pierwszej pomocy 


– Podczas każdej z akcji będzie dominowało bezpieczeństwo, ekologia i żeglarstwo. Życzeniem prezesa Kraśnickiego jest, aby za rok do programu festynów została włączona plażowa piłka ręczna. Popularyzacja tej odmiany handballu szczególnie wskazana byłaby w miejscowościach nadmorskich.

Więcej informacji i terminarz pikników można znaleźć w tym miejscu. 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest