6 czerwca 2011

Brytyjki uzupełniły skład grupy trzeciej

Wielka Brytania dwukrotnie pokonała Finlandię w meczach prekwalifikacyjnych do ME 2012 kobiet i tym samym dołączyła do eliminacyjnej grupy 3, w której wcześniej znalazły się Rosja, Czarnogóra oraz Polska. Pierwsze mecze odbędą się w dniach 19-20 października tego roku, finały czempionatu Starego Kontynentu, które odbędą się w Holandii zaplanowano na grudzień 2012.

Federacja Fińska przystała by oba mecze rozegrane zostały w Wielkiej Brytanii, a konkretnie w Londynie. W sobotę Brytyjki pokonały Skandynawki 31:22 (15:12), aby dzień później ponownie zwyciężyć, tym razem 27:20 (17:4).

Jako ciekawostkę dodajmy, że zawody te prowadziła polska para sędziowska Marek Baranowski – Bogdan Lemanowicz. Biało-czerwone nie powinny mieć problemów z rozpracowaniem stylu gry naszych rywalek, z wszystkimi trzema drużynami Polki mierzyły się bowiem w ostatnich latach. Z Rosją i Czarnogórą dwukrotnie przegrywaliśmy w eliminacjach zeszłorocznych Mistrzostw Europy, z kolei gospodynie najbliższych Igrzysk Olimpijskich wysoko uległy podopiecznym Kima Rasmussena podczas grudniowego turnieju prekwalifikacyjnego do trwających właśnie play-offów do MŚ 2011.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest