6 czerwca 2011

Bukowia zdobyła Puchar ZPRP Dziewcząt

W Kępnie w dniach od 3-5.06.2011 odbył się XXXV Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt rocz. 1996, w którym triumfował zespół KKS Polonia Kępno oraz Finał Pucharu ZPRP Dziewcząt rocz.1998, po który sięgnęła drużyna UKS Bukowia Buk.

Na Rynku w Kępnie
W Ogólnopolskim Turnieju wzięło udział sześć zespołów, które rozegrały po sześć meczów w czasie 2×20 minut. W finale Pucharu ZPRP udział wzięło 16 zespołów, które rozegrały po pięć spotkań w eliminacjach 2x15minut, a mecze finałowe trwały 2x20minut. Mecze prowadzili sędziowie związkowi -9 par na trzech halach sportowych.

Mecze były bardzo zacięte

Uroczyste otwarcie Turnieju nastąpiło na Rynku w Kępnie, gdzie zawodniczka Polonii Kępno, Małgorzata Mońka w towarzystwie Olimpijczyków, Jerzego Garpiela i Andrzeja Sokołowskiego odczytała Apel Olimpijski, a Turniej otworzyła  Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Aniela Kempa. W otwarciu. wzięli m.in. udział: Prezes ZPRP i PKOl Andrzej Kraśnicki, Starosta Kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz i Przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Dąbrowski.

Oldboje też grali

Następnie wszystkie zespoły prowadzone przez Młodzieżową Orkiestrę OSP w Mykanowie przemaszerowały na Halę Widowiskowo Sportowa, gdzie odbyły się uroczystości wręczenia pamiątkowych statuetek i certyfikatów, które umieszczone zostały w Galerii Gwiazd Piłki Ręcznej. W tym roku odebrali: Andrzej Kraśnicki, Włodzimir Drygas, Ludwik Biegasik, Zbigniew Urbanowicz, Zbigniew Plechoć, Henryk Mrowiec. Po uroczystościach odbył się mecz towarzyski Gwiazd Piłki Ręcznej z Reprezentacją Trenerów. Wynik meczu 15-15 (8-6). Bramki dla Gwiazd zdobyli: Bożena Karkut -1, Bożena Gniedziuk -1, Zbigniew Plechoć-4, Zbigniew Urbanowicz-2, Henryk Mrowiec-2, Zygfryd Kuchta-1, Andrzej Lech-1, Andrzej Tłuczynski-1, Jerzy Garpiel-2. Zespół prowadzili Andrzej Szymczak i Henryk Rozmiarek.

UKS Bukowia Buk

Mecze finałowe odbywały się w Hali Widowiskowo Sportowej w Kępnie. Na zakończeniu turnieju 50 minutową relację przygotowywała TVP Wrocław.

Z każdej drużyny wybrano najlepszą zawodniczkę. Najlepsze piłkarki i zespoły otrzymały  puchary,  medale i sprzęt sportowy. Każdy uczestnik turnieju wyjechał z pamiątkową koszulką.

Wyniki meczów finałowych finału Puchary ZPRP Dziewcząt:

15-16  LZS Tor Dobrzeń – KKS Polonia Kępno 7-12 (6-7)

13-14  UKS Drwęca Lubicz – UKS Kangur Siemiatycze 6-11 (3-8)

11-12  KS Piotrcovia Piotrków Tryb. – MKS Brodnica 13-12 (9-4);  po dogrywce

9-10  Zjednoczeni Lubrza – MKS Zagłębie Lubin 11-12 (6-7)

7-8   KS Zgoda Ruda Śląska – MKS Karczew 12-21 (9-10)

5-6  MKS Kusy Kraków – KSS Kkielce 17-15 (8-10); po dogrywce

3-4  MKS Sambor Tczew – MTS Kwidzyn 24-12 (14-7)

1-2  MKS Kusy Szczecin – UKS Bukowia Buk 11-25 (5-16)

KKS Polonia Kępno  /Fot. Agencja Poligraficzno-Reklamowa "KORA"

Wyniki meczów finałowych xxxv Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt rocz. 96:

5-6  UKS Spartakus Zielona Góra – MKS Finepharm Jelenia Góra  20-21 (7-11)

3-4  UKS Handball 28 Wrocław- MKS Kusy Szczecin 11-16 (3-6)

1-2  KKS Polonia Kępno – KPR Ruch Chorzów  13-12 (8-5)