8 czerwca 2011

O plażówce z nieco innej perspektywy

Za oknem upał, a co za tym idzie sezon turniejów eliminacyjnych Mistrzostw Polski w plażowej piłce ręcznej w pełni. Rzesza sympatyków tej widowiskowej dyscypliny sportu w naszym kraju stale się powiększa. Co ciekawe powstają też pierwsze opracowania naukowe związane z popularną „plażówką”.

/Fot. ZPRP 

Udało nam się dotrzeć do pracy licencjackiej zawodniczki AZS AWF Poznań Magdaleny Gały. Praca nosi tytuł „Perspektywy rozwoju piłki ręcznej plażowej w Polsce – historia, szanse i zagrożenia”, została ona napisana pod kierownictwem dr hab. Beaty Pluty z Katedry Teorii i Metodyki Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Za zgodą autorki  publikujemy ten jakże ciekawy materiał – plik PDF znajdą Państwo poniżej. Co więcej jesteśmy pewni, że powstało jeszcze kilka prac o podobnej tematyce. Ich autorów oraz wszystkich Państwa, którzy posiadają inne ciekawe opracowania dotyczące plażowej odmiany szczypiorniaka prosimy o kontakt pod adresem e-mailowym mleczko@zprp.org.pl. Z chęcią opublikujemy je na stronie internetowej Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Magdalena Gała – „Perspektywy rozwoju piłki ręcznej plażowej w Polsce – historia, szanse i zagrożenia” (plik PDF).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest