8 czerwca 2011

Historyczne drugie miejsce

Jak już wcześniej informowaliśmy, ogromny sukces odniosły zawodniczki AZS AWF Wrocław w turnieju Final8 European Beach Handball Tour nieopodal hiszpańskiej Malagi. Wrocławianki zajęły bowiem drugie miejsce w imprezie! Ich koledzy z BHT Damy Radę Inowrocław uplasowali się dopiero na ósmej pozycji, ale na pocieszenie w udziale przypadła im nagroda Fair Play. Nieoficjalne klubowe ME w plażówce zakończyły się podwójnym zwycięstwem chorwackiego Detono Zagrzeb.

W wielkim finale Polki przegrały z Chorwatkami 0-2. Trzecie miejsce zajęła węgierska ekipa OVB Beach Girls Budapeszt, która w meczu o brąz pokonała 2-0 hiszpańskie DYE Malaga. Już niebawem opublikujemy wywiad z jedną z zawodniczek wrocławskiej drużyny, która podzieli się z nami swoimi wrażeniami z pobytu w Hiszpanii. Nie trzeba dodawać, że druga lokata jest najlepszą w historii polskich startów w Final8 EBT.

Ten wynik to olbrzymi sukces całej polskiej „plażówki”, dziewczyny rozegrały znakomite zawody i chwała im za to. Serdecznie im gratulujemy, jesteśmy dla nich pełni podziwu. Oby tak dalej – mówi Tomasz Paduch, przewodniczący Komisji ds. piłki ręcznej plażowej ZPRP.

Wśród Panów również triumfowali Chorwaci z Zagrzebia, rozprawiając się w finale 2-0 z greckim Panaitolikosem. Tym samym drużyna z Bałkanów odzyskała utracony przed rokiem tytuł. Trzecia lokata dla BHC SKKM Ekaterinodar, w małym finale Rosjanie pokonali 2-0 inny zespół z Zagrzebia – Chemo Profili.

Co ciekawe, tegoroczne Mistrzostwa Europy w plażowej piłce ręcznej, odbędą się właśnie w Chorwacji, w mieście Umag.