13 czerwca 2011

Poznanianki rozdzieliły Norweżki

W Inowrocławiu odbył się kolejny z serii turniejów el. Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej. Bardzo udanie zaprezentowały się podczas swojego drugiego w tym roku występu na piasku zawodniczki Reflex Pyrki AZS AWF Poznań. W zakończonej w niedzielę imprezie zajęły 2. miejsce, pokonując między innymi jedną z ekip opartych na kadrze narodowej Norwegii.

Podium w Inowrocławiu /Fot. inomedia.pl

"Nawet nie liczyłyśmy na to, że możemy z nimi wygrać. Tymczasem pokusiłyśmy się o małą niespodziankę. To cieszy tym bardziej w kontekście kolejnych czekających nas turniejów European Beach Handball Tour." – komentuje Karolina Dziewa z Pyrek, wybrana MVP zawodów.

Turniej w Inowrocławiu był drugim w tym roku turniejem eliminacyjnym Mistrzostw Polski oraz pierwszą polską imprezą zaliczaną do klasyfikacji European Beach Handball Tour. Osiem najlepszych zespołów z cyklu EBT powalczy w przyszłym roku o Klubowe Mistrzostwo Europy. Pyrki kolejne punkty będą starały się zdobyć już za tydzień w Niemczech. Później czekają je jeszcze bardzo ważne turnieje EBT w Legnicy, Czechach oraz Warszawie.

Karolina Dziewa odbiera nagrodę MVP /Fot. inomedia.pl

– Postawa zespołu w Inowrocławiu pozawala z nadzieją patrzeć na nasze kolejne występy. Przed zespołem jeszcze bardzo dużo pracy, ale skład, którym dysponujemy stać na wiele. Zawodniczki, które wzmocniły nas przed sezonem pokazały się z bardzo dobrej strony – dodała Dziewa.

W ocenie organizatorów turnieju z najlepszej strony pokazała się jednak właśnie sama Karolina Dziewa, która wybrana została najlepszą zawodniczką turnieju.

Klasyfikacja końcowa kobiet:

1. Norwegia 2

2. Reflex Pyrki AZS AWF Poznań

3. Norwegia 1

4. Tor Dobrzeń Wielki

5. Byczki Kowalewo Pomorskie

6. Warszawa Skład

7. Relax Warszawa

Źródło: pyrki.pl

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest