14 czerwca 2011

“W Serbii damy z siebie wszystko”

– Zrobimy wszystko aby walczyć w Serbii o medale, a potem zakwalifikować się do Igrzysk Olimpijskich w Londynie – mówi kapitan reprezentacji Polski Sławomir Szmal. – Może te eliminacje nie były dla nas perfekcyjne, ale były momenty, kiedy zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony i to cieszy. Najważniejsze, że walkę o ME zakończyliśmy na pierwszym miejscu w grupie -dodaje zawodnik.

/Fot. Marek Biczyk

Wielu zarzucało naszej kadrze, że podczas eliminacji miała dużo szczęścia i grała w kratkę. – Ta krytyka była chyba zbyt surowa, poziom dzisiejszego handballa bardzo się wyrównał, szczególnie widać to na przykładzie tych teoretycznie słabszych drużyn. Dziś już nikt nie oddaje punktów bez gry – podkreśla reprezentacyjny golkiper.

Zapytany o plany na najbliższe miesiące ‘Kasa’ odpowiada z uśmiechem: – Oczywiście odpoczynek w rodzinnym gronie. Choć czeka nas też mnóstwo obowiązków związanych z powrotem do Polski i przeprowadzką (Szmal od nowego sezonu występował będzie w drużynie Vive Targów).

Potem nowy sezon pełen wyzwań, zarówno na niwie klubowej jaki reprezentacyjnej. Cel numer jeden to walka o medal podczas ME w Serbii oraz kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. – Damy z siebie wszystko, aby zrealizować nasze olimpijskie marzenie. Mamy odpowiednie umiejętności aby tak się stało, głęboko wierzę, że się uda. Trzymajcie za nas kciuki! – kończy bramkarz.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest