15 czerwca 2011

Marcin Lijewski wyróżniony

Już parę tygodni temu HSV Hamburg z braćmi Lijewskimi w składzie zapewniło sobie mistrzostwo Niemiec. Rozgrywki Bundesligi zakończyły się jednak dopiero na początku czerwca. Wraz z finiszem sezonu tygodnik Handball-Woche dokonał podsumowania  swoich wyborów do siódemki kolejki w przekroju całego roku.

Teraz redakcja czasopisma ogłosiła listę najlepszych zawodników ostatnich miesięcy. Do drużyny gwiazd 1. Bundesligi trafili gracze, którzy najczęściej uzyskiwali nominację do siódemki kolejki. W wyniku przyjęcia takiego kryterium w zespole sezonu znalazło się w sumie dziesięciu graczy. Na niektórych pozycjach taką samą ilość nominacji do siódemki kolejki otrzymał bowiem więcej niż jeden zawodnik.

W tym zaszczytnym gronie nie zabrakło miejsca dla Marcina Lijewkiego, którego w trakcie sezonu pięciokrotnie wybierano do siódemki kolejki. Tyle samo nominacji otrzymał Christian Zeitz (THW Kiel).

Zespół sezonu 1. Bundesligi:

Bramkarz: Enid Tahirović (Frisch Auf Göppingen) /4 nominacje do siódemki kolejki/

Lewe skrzydło: Anders Eggert (SG Flensburg-Handewitt) /9/

Lewe rozegranie: Sven-Sören Christophersen (Füchse Berlin) /5/

Środek rozegrania: Filip Jícha (THW Kiel) /4/

Prawe rozegranie: Christian Zeitz (THW Kiel) /5/; Marcin Lijewski (HSV Hamburg) /5/

Prawe skrzydło: Christian Schöne (Frisch Auf Göppingen) /4/; Robert Weber (SC Magdeburg) /4/; Vedran Zrnić (VfL Gummersbach) /4/

Kołowy: Igor Vori (HSV Hamburg) /5/

Źródło: sportowefakty.pl

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest