18 czerwca 2011

Ustalono terminarz nowego sezonu

Kilka zmian w przepisach może zacząć obowiązywać już w sezonie ligowym 2011/2012 o czym dowiedzieli się przedstawiciele klubów podczas corocznego spotkania, którego głównym punktem było ustalenia terminarza rozgrywek PGNiG Superligi i I ligi. 

Zgodnie z losowaniem przeprowadzonym w sobotę w  Centrum Olimpijskim w 1.kolejce (3/4 września) obrońcy tytuły mistrzów zmierzą się – Orlen Wisła Płock podejmie Warmię Anders Group Olsztyn, a KGHM Metraco Zagłębie Lubin zagra na wyjeździe z KPR Jelenią Góra.  Dwa tygodnie później rozpoczną się rozgrywki I ligi mężczyzn,  a kobiece zespoły rywalizujące na tym poziomie do walki przystąpią 24/25 września. 
– Dziś nie będziemy dyskutowali o uchwale zarządu nr 13 – na wstępie zapowiedział Henryk Szczepański wiceprezes ZPRP.  –  Zdajemy sobie z tego sprawę, że niektóre kluby mogą mieć kłopoty z jej realizacją. Każdy klub, który wykaże się jednak inicjatywą może liczyć na pomoc Związku.

Wspomniana uchwała zarządu ZPRP nr 13 z 2008 roku nakazuje, od najbliższego sezonu, klubom rywalizującym w najwyższej klasie rozgrywkowej korzystanie z hali o pojemności co najmniej 3000 widzów. Kto nie będzie spełniał tego wymogu będzie musiał liczyć się z konsekwencjami tzn. część meczów w roli gospodarza rozegra poza własnym obiektem. 
Nowe przepisy, które wejdą do porządku obrad na najbliższe posiedzenia zarządu ZPRP to: zwiększenie do 16 zawodników limitu graczy wpisywanych do protokołu meczowego, wzięcie trzech czasów podczas jednego spotkania, wydłużenie do 15 minut przerwy między połowami meczu.

Bogusław Trojan, sprawujący jednocześnie funkcję Komisarza Ligi jak i przewodniczącego Kolegium  Ligi zapowiedział, że w lipcu klubu otrzymają za miniony sezon środki finansowe z tytułu umowy z PGNiG i Polsatem. Najwięcej kontrowersji wśród niektórych przedstawicieli klubów wzbudziła wiadomość o konieczności umieszczania w halach bannerów reklamowych sponsora tytularnego rozgrywek.  

TERMINARZE ROZGRYWEK NA SEZON 2011/2012

O terminach play off informowaliśmy już wcześniej, w komunikacie nr 14 Kolegium Ligi ZPRP (zobacz szczegóły).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest