18 czerwca 2011

Vive zagra o Dziką kartę

Wicemistrz Polski, Vive Targi Kielce zagra w turnieju o "Dziką Kartę" Ligi Mistrzów. Taką decyzję podjął Komitet Wykonawczy Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej obradujący na Malce. Vive będzie się starać
o organizację tego turnieju – zapewnia dyrektor ds. sportowych klubu, Radosław Wasiak.
W turnieju o "Dziką kartę" zagrają: 
Rhein-Neckar Loewen (Niemcy) 
Cuarto Rayas BM Valladolid (Hiszpania) 
Dunkerque HB Grand Littoral (Francja) 
Vive Targi Kielce (Polska) 
Impreza zostanie rozegrana w dniach 3 i 4 września w formule Final Four. Decyzja o wyznaczeniu gospodarza turnieju zostanie podjęta w ciągu kilku dni.
– Oczywiście będziemy się starać o organizację turnieju o "Dziką Kartę" w Kielcach. Bardzo cieszymy się z tego, że uda nam się powalczyć o grę w Lidze Mistrzów sezonu 2011/12. Na pewno, duży wpływ na tą decyzję miała nasza obecność w Champions League przez ostatnie dwa sezony, kiedy osiągnęliśmy w Europie dobre rezultaty. Oprócz strony sportowej, myślę, że wpływ na decyzję Komitetu Wykonawczego EHF miała także atmosfera wokół piłki ręcznej, jaka panuje w Kielcach. Kibice w Hali Legionów niejednokrotnie stwarzali na meczach Ligi Mistrzów atmosferę, o której mówiło się w całej Europie. To też musiało mieć znaczenie – komentuje Dyrektor ds. sportowych Vive Targi Kielce, Radosław Wasiak.
Źródło:  vivetargi.pl/EHF

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest