21 czerwca 2011

Vive zagra z Valladolid

Vive Targi Kielce zagra z hiszpańskim Cuatro Rayas Valladolid w półfinale turnieju o dziką kartę do Ligi Mistrzów. Nadal nie wiadomo kto w dniach 3-4 września będzie jego organizatorem.


Każdy z czterech klubów ma w tej chwili szansę na to, by zostać gospodarzem imprezy. Niezależnie jednak od tego, gdzie turniej będzie miał miejsce, Komitet Wykonawczy EHF poinformował, że w półfinałach spotkają się Vive Targi Kielce (4) z hiszpańskim Valladolid (1) i niemiecki Rhein Neckar Lowen (2) z francuską Dunkierką (3).


Fot. Patryk Ptak/VTK


Warto przypomnieć, że o dziką kartę starała się drużyna Skjern Handbold, ale życzenie Duńskiej Federacji zostało odrzucone.


Zespół Cuatro Rayas Valladolid w tym sezonie zajął 5. miejsce w lidze ASOBAL. Hiszpańska drużyna w ostatniej edycji Ligi Mistrzów została wyeliminowana w 1/16 finału przez HSV Hamburg (22:28 i 33:35).


Turniej o dziką kartę będzie w tym roku rozgrywany nie jak w poprzednich latach systemem każdy z każdym, ale wzorem Final Four – przegrywający odpada. Pierwszego dnia rozegrane będą wspomniane półfinały, a drugiego zwycięzcy zagrają o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Decyzja, gdzie odbędzie się turniej powinna zostać podjęta do końca miesiąca.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest