22 czerwca 2011

Pyrki na czele rankingu EBT!

Trwa znakomita passa ekipy Reflex Pyrki AZS AWF Poznań. Akademiczki z Wielkopolski zajęły trzecie miejsce w turnieju plażowej piłki ręcznej w niemieckim Varel. Co więcej, Pyrki po imprezie Nordseebad Dangast Cup objęły 1. miejsce w klasyfikacji generalnej European Beach Handball Tour 2011!

/Fot. Beata Łukasiewicz

Poznanianki na turniej do Niemiec pojechały z konieczności w 5-osobowym składzie. "Ewentualne koszty dojazdu na zawody dla całego zespołu znacznie przekraczały nasze możliwości. Do Niemiec pojechały więc te dziewczyny, które w obecnej  sytuacji mogły po prostu zrzucić się na paliwo." – mówi ze śmiechem Karolina Peda, kapitan zespołu. "Na szczęście udało się mimo wszystko osiągnąć niezły rezultat." – dodaje.

W turnieju zaliczanym do cyklu EBT wzięło udział 130 zespołów, z czego aż 80 kobiecych. Pyrki zajęły ostatecznie 3. miejsce w imprezie, pokonując w decydującym meczu zespół Bumblebee – uczestnika ostatnich finałów Klubowych Mistrzostw Europy.

"To był pierwszy zagraniczny turniej, na który udało nam się wyjechać. Dużo mówi się o tym, że w Polsce poziom żeńskiej plażówki znacznie odbiega od tego europejskiego, tymczasem okazuje się, że można osiągnąć całkiem dobry wynik. Wrażenie zrobiła na nas na pewno ilość uczestniczących w rozgrywkach zespołów. To właśnie tego brakuje u nas." – skomentowała Ewa Wozińska, bramkarka poznanianek.

Dzięki punktom zdobytym w Niemczech Pyrki objęły prowadzenie w klasyfikacji generalnej European Beach Handball Tour i są na dobrej drodze do zapewnienia sobie kwalifikacji do przyszłorocznych Klubowych Mistrzostw Europy. Kolejna impreza, w której wystąpią zawodniczki odbędzie się już w najbliższy weekend w Legnicy – http://archiwum.zprp.pl/news/4241

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest