26 czerwca 2011

Juniorki zagrają o miejsca 9-16

W swym ostatnim meczu w pierwszej fazie grupowej, odbywających się w Czechach ME juniorek, reprezentacja Polski uległa Holandii 24:28. Tym samym awans do najlepszej ósemki turnieju wywalczyły nasze dzisiejsze przeciwniczki oraz Norweżki. Te ostatnie pokonały Hiszpanię 34:26 i z kompletem wygranych uplasowały się na pierwszym miejscu w tabeli grupy C. Biało-czerwone sklasyfikowane zostały na pozycji czwartej i pozostaje im walka o lokaty 9-16.

Początek dzisiejszego spotkania należał do podopiecznych trener Edyty Majdzińskiej, które po upływie dziesięciu minut prowadziły 6:2. Niestety w ciągu zaledwie jednej minuty, dwie niepotrzebne straty Polek sprawiły, że przeciwniczki zbliżyły się na dystans dwóch trafień (6:4). Przestój w grze naszego zespołu trwał jednak nadal co bezwzględnie wykorzystały Holenderki, po kwadransie gry było już bowiem 9:7, ale dla rywalek. Taki stan rzeczy utrzymywał się niemal do końca pierwszej połowy, kiedy to udane zagrania w defensywie pozwoliły Biało-czerwonym  na zmniejszenie strat. Oba zespoły zeszły na przerwę do szatni przy wyniku 13:13.

W drugiej części gry to Polki pierwsze wyszły na jednobramkowe prowadzenie, rezultat wciąż jednak oscylował wokół remisu (21:21 w 45 min.). Końcówka to jednak popisowa gra Holenderek, które systematycznie zwiększały prowadzenie. Naszą drużynę ostatecznie podłamała chyba sytuacja z 52 minuty spotkania, kiedy to przy stanie 22:24 Polki zmarnowały rzut karny. Ostatecznie zawodniczki „Oranje” zwyciężyły 28:24 i tym samym zapewniły sobie drugie miejsce w tabeli.

Teraz grupa C, w której występują Polki, krzyżuje się z grupą D, z której awans mają już zapewniony drużyny Węgier i Francji. Oznacza to, że w kolejnej rundzie właśnie z tymi drużynami zmierzą się Norweżki i Holenderki. Naszym zawodniczkom przyjdzie zaś walczyć z Chorwatkami oraz Słowaczkami, które dziś o godzinie 19:00 zmierzą się w bezpośrednim pojedynku. Przegrany tego meczu będzie pierwszym przeciwnikiem podopiecznych Edyty Majdzińskiej w kolejnej fazie imprezy. Spotkanie rozegrane zostanie we wtorek, 28 czerwca, o godzinie 13:00.