27 czerwca 2011

Odszedł Marek Ciałowicz

Z głębokim żalem informujemy, iż 21 czerwca, w wieku zaledwie 54 lat zmarł Marek Ciałowicz. Były znakomity bramkarz odszedł po nierównej walce z chorobą nowotworową. Wraz z Markiem Gonciarczykiem strzegł bramki Hutnika, kiedy krakowski klub nie miał sobie równych na krajowych parkietach ligowych piłki ręcznej.

Było to na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego wieku. W sezonie 1975/76 przejął drużynę trener Boguchwał Fulara. W 1978 Hutnik jako beniaminek został wicemistrzem kraju. Ale już w następnym sezonie doszło do detronizacji Śląska Wrocław. Pierwszy tytuł mistrzowski dla Hutnika wywalczyli: Marek Ciałowicz, Marek Gonciarczyk, Roman Przeniosło, Robert Wasilewski, Jerzy Garpiel, Zbigniew Gawlik, Jan Gmyrek, Alfred Kałuziński, Jan Kozieł, Mieczysław Migas, Marek Ostrowski, Józef Przybyło, Marek Pawłowski, Wiesław Radziszewski, Władysław Rogóż, Zbigniew Tomaszewski, Marek Wiłkowski i Edward Zawarczyński.

Ten sukces został powtórzony w dwóch kolejnych sezonach. Oprócz Śląska, w pokonanym polu znalazły się m.in. ekipy Pogoni Zabrze, Korony Kielce czy Wybrzeża Gdańsk.

Marek Ciałowicz był znakomitym bramkarzem, Jego i Marka Gonciarczyka zazdrościła wtedy Hutnikowi cała Polska. Bardzo lubiany przez kolegów za życzliwe podejście do bliźnich.Po zakończeniu kariery sportowej przez wiele lat pracował jako taksówkarz. Ale wciąż był blisko ukochanej dyscypliny, regularnie brał udział w Memoriale słynnego Alfreda Kałuzińskiego. Z powodzeniem uprawiał futsal, z Jego udziałem Baustal został pierwszym mistrzem Krakowa w halowej odmianie futbolu.

O Marku Ciałowiczu nie zapominano w innych miastach. Jeszcze przed kilku miesiącami, podczas turnieju oldbojów we Włoszczowie, udzielono Mu wsparcia w walce z nieuleczalną chorobą.

Marku odszedłeś od nas zbyt wcześnie.

Cześć Jego Pamięci!

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest