27 czerwca 2011

Cenne sprawdziany juniorów młodszych

Prawie dwa tygodnie trwało zgrupowanie kadry narodowej juniorów młodszych. Podopieczni Leszka Biernackiego wpierw przez sześć dni trenowali w COS Cetniewo, aby następnie wyruszyć do francuskiego Strasburga, gdzie aż trzykrotnie zmierzyli się reprezentacją Trójkolorowych. – Co prawda w tych spotkaniach wywalczyliśmy tylko jeden remis, ale najistotniejszy jest fakt, że z rywalem co roku zaliczanym do światowej czołówki, udało nam się prowadzić wyrównaną grę przez pełne 60 minut. I to w każdym z trzech meczów – podkreśla szkoleniowiec.

– Muszę przyznać, że jestem zadowolony z postawy chłopaków w spotkaniach przeciw Francuzom. Drużyna zaprezentowała się z dużo lepszej strony niż podczas obozu treningowego w Cetniewie i wcześniejszych sprawdzianów meczowych. Reprezentacje znad Sekwany zawsze prezentują wysoki poziom, tym cenniejsze to były sprawdziany – mówi Biernacki.

– Oczywiście nie ustrzegliśmy się też błędów, ale na tym polega sport. Starałem się grać całą szesnastką, którą miałem do dyspozycji we Francji co też miało przełożenie na wynik, ale przecież w tym wieku ci chłopcy muszą grać jak najwięcej, takie sparingi to bezcenne doświadczenie. W zasadzie cała 16, którą miałem do dyspozycji dostała swoje szanse. Niestety na początku drugiego meczu Kuba Malczewski skręcił staw skokowy, co wykluczyło go z gry w ostatnim spotkaniu – podsumowuje trener.

Na pewno udało nam się też trochę bardziej scementować tę grupę, co również nie pozostaje bez znaczenia. Ale proszę mi wierzyć, że nic tak nie kształtuje atmosfery jak trzy mecze walki na całego, przez 60 minut, z mocną europejską ekipą. Chłopaki zdali sobie sprawę, że dysponują naprawdę sporym potencjałem – kończy Biernacki.

Warto dodać, że dobra postawa naszego zespołu nie umknęła też gospodarzom, którzy zaprosili Polaków do udziału w niezwykle silnie obsadzonym turnieju w Paryżu, w ostatnim tygodniu października. Oprócz Francuzów i Biało-czerwonych wezmą w nim udział reprezentacje Hiszpanii, Niemiec, Danii oraz Norwegii lub Białorusi. Kadra juniorów młodszych spotka się jednak wcześniej, bo już w sierpniu, kiedy to w Cetniewie rozegra turniej z ekipami Rosji, Finlandii oraz zawodnikami NLO SMS Gdańsk.

22.06.2011   Francja – Polska 30:27 (17:14)

24.06.2011   Francja – Polska 31:31 (16:13)

25.06.2011   Francja – Polska 23:21 (12:13)

Polska występowała w składzie: Morawski, Kornecki – Genda, Malczewski, Ciosek, Misiejuk, Chełmiński, Gebala, Styrna, Karpiński, Kornecki, Sekowski, Stefaniec, Fugiel, Fidyt, Zimoch, Potoczny.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest