28 czerwca 2011

ME Juniorek: Polska pokonała Słowację

Reprezentacja Polski juniorek rozpoczęła walkę o miejsca 9-16 na Mistrzostwach Europy od zwycięstwa nad Słowacją 24:21 (9:10). Na wyróżnienie zasłużyła Katarzyna Kozimur, autorka 13 trafień dla Biało-czerwonych. Jutro podopieczne Edyty Majdzińskiej zmierzą się Chorwatkami, stawkę w tej grupie uzupełniają Hiszpanki. Dwa najlepsze zespoły zagrają o lokaty 9-12, dwa ostatnie czeka walka o pozycje 13-16 na Starym Kontynencie.

Początek spotkania to niedokładna gra z obu stron, dużo strat i niecelnych rzutów. Dość powiedzieć, że po kwadransie był remis 4:4. Wtedy inicjatywę przejęły podopieczne trener Edyty Majdzińskiej i już po upływie 5 minut wyszły na prowadzenie 7:4. Nasze południowe sąsiadki nie poddawały się jednak i ponownie doprowadziły do wyrównania (8:8), co więcej oba zespoły schodziły na przerwę do szatni przy prowadzeniu Słowacji 10:9.

W drugiej połowie długo żadna z drużyn nie potrafiła wypracować większej przewagi bramkowej, na cztery minuty przed końcowym gwizdkiem było 20:20. Na szczęście końcówka to popisowa gra w wykonaniu Biało-czerwonych, które rzuciły trzy bramki, samemu nie ponosząc przy tym żadnych strat. Rywalki w końcu odpowiedziały trafieniem, ale po chwili Kozimur ustaliła wynik meczu na 24:21 dla Polski.