29 czerwca 2011

’Miedziowe’ wystąpią w roli gospodarza?

KGHM Metraco Lubin we wrześniu zagra w turnieju eliminacyjnym do Ligi Mistrzyń. W poniedziałek popularne „Miedziowe” poznały rywalki, los sprawił również, że to Mistrzynie Polski jako pierwsze mają prawo do organizacji tej imprezy. – Decyzję w tej sprawie podejmiemy niebawem – mówi prezes klubu Witold Kulesza.

 

– Zostaliśmy wylosowani, jako gospodarz turnieju, jednak musimy tę sprawę przemyśleć, bo co to za gospodarz, który swoje mecze musiałby grać z Zielonej Górze? Koszt organizacji takiego turnieju to ok. 100-150 tys. złotych. Podejmiemy decyzję, kiedy przemyślimy wszystkie za i przeciw zarówno pod względem sportowym, jak i finansowym – tłumaczy Kulesza.

Wiadomo już, że w półfinale turnieju rywalem Polek będzie Buxtehuder SV. – Atut własnego parkietu to ważna rzecz mówi trener niemieckiego zespołu Dirk Leun. – Jeśli się spojrzy na rywalki, na jakie mogliśmy trafić, to jest to przynajmniej jedyny klub, z którym mamy szansę. Jednak piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębie Lubin prawdopodobnie będą miały atut gry w roli gospodyń turnieju, co zawsze pomaga – stwierdził Leun.

O szczegółach losowania można przeczytać tutaj: http://archiwum.zprp.pl/news/4272.

Źródło: inf.własna/sportowefakty.pl

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest