29 czerwca 2011

Juniorki minimalnie słabsze od Chorwatek

W swym kolejnym meczu na Mistrzostwach Europy Juniorek, reprezentacja Polski uległa Chorwacji 27:28. Porażka ta oznacza, iż w drugiej fazie grupowej podopieczne trener Edyty Majdzińskiej zajęły trzecie miejsce i przyjdzie im walczyć o lokaty 13-16. Wpierw rywalkami Polek będą Austriaczki, jeżeli Biało-czerwonym uda się je pokonać, zagrają o miejsce 13. z wygranym z pary Portugalia – Słowacja.

Szkoda straconej szansy, albowiem Polki mogły pokonać faworyzowane przeciwniczki. Od początku spotkania to nasz zespół narzucił Chorwatkom warunki gry, po kwadransie prowadząc aż 10:4. Obraz gry nie zmieniał się, utrzymywała się przewaga sześciu bramek (15:9 w 25 minucie). Niestety końcówka pierwszej partii przyniosła drobny przestój w polskim zespole, co wykorzystały rywalki, zmniejszając straty do trzech goli, do przerwy było więc 15:12 dla Polek.

Druga połowa to wyrównana walka z obu stron, rezultat długo oscylował wokół remisu. Kiedy w 46. minucie Chorwatki wyszły na prowadzenie 21:18 przez chwilę wydawało się, że jest po meczu. Biało-czerwone pokazały jednak wielki charakter doprowadzając do pełnej nerwów końcówki. Ostatecznie to jednak zawodniczki z Bałkanów okazały się lepsze o jedno trafienie zwyciężając 28:27. Trzeba jednak przyznać, że momentami gra Polek wyglądała naprawdę dobrze, cieniem na tej ocenie na pewno mogą położyć się niewykorzystane rzuty karne.

Teraz Polki czeka mecz z Austriaczkami, które zajęły czwarte miejsce w grupie I1. W drugiej parze są Portugalia i Słowacja. Zwycięskie ekipy zmierzą się w walce o miejsce trzynaste. W tegorocznym czempionacie Starego Kontynentu. Przegrani zagrają o lokatę piętnastą.

Mecz Polska – Austria rozegrany zostanie w piątek, 1 lipca, o godzinie 15:30.