1 lipca 2011

Poznaliśmy skład kadr na ME na piasku

Trenerzy kadry Polski w piłce ręcznej plażowej. Arkadiusz Fajok i Tomasz Paduch ogłosili 10-osobowe składy drużyn na Mistrzostwa Europy, które w poniedziałek rozpoczynają się w chorwackim Umag.

Każdy ze szkoleniowców podczas zgrupowania w Nałęczowie miał do dyspozycji po 16 zawodników i zawodniczek. Po sześć osób z każdej drużyny musiało zostać w kraju. Przerywnikiem ciężkiej pracy na treningach była sesja zdjęciowa kadrowiczów.

W kadrze mężczyzn znalazło się aż sześciu zawodników zespołu wicemistrza Polski – Damy Radę Inowrocław. Ze złotych medalistów z ub. sezonu w składzie reprezentacji jest znany z gry w halowej odmianie piłki ręcznej Marcin Malewski (Warmia Traveland).

Z kolei w kadrze pań proporcje na rzecz jednego klubu są jeszcze większe. Osiem zawodniczek wywodzi się z mistrza kraju poprzednich dwóch sezonów – AZS AWF Wrocław. Wrocławianki niedawno zanotowały olbrzymi sukces. W turnieju Final8 European Beach Handball Tour, uznawanym za nieoficjalne ME, zajęły drugie miejsce.


Sesja zdjęciowa w nałęczowskim uzdrowisku

Skład kadry mężczyzn:
Andrzej Grabowski, Marcin Szych, Mariusz Łukasiewicz, Jarosław Knopik, Przemysław Żywocki, Łukasz Wiśniewski (Damy Radę Inowrocław), Tomasz Majchrzak (Rondel Team), Maciej Włudarczyk (GRU Juko Poznań), Marcin Malewski (Warmia Traveland), Bogumił Baran (Gwardia Opole)

Skład kadry kobiet:
Magdalena Słota, Urszula Olejnik, Ewa Perek, Lidia Żakowska, Dagmara Szymczakowska,  Grażyna Pietras, Alicja Łukasik, Alina Antoszewska (AZS AWF Wrocław), Karolina Dziewa (Reflex Pyrki AZS AWF Poznań), Agnieszka Pęcherska (Byczki Kowalewo Pomorskie).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest