4 lipca 2011

OME: Wygrana i porażka na początek

Reprezentacja Polski juniorów ze zmiennym szczęściem rozpoczęła udział w Otwartych Mistrzostwach Europy w Goeteborgu. Podopieczni Jacka Okpisza pierwszego dnia turnieju w grupie D wygrali z Estonią 24:15 i przegrali z Czechami 16:24. Do następnej fazy awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.


Mecze w rundzie wstępnej trwają 2×20 min. Nietrudno obliczyć, że w skróconym czasie gry gorzej jest odrabiać straty, gdy początek spotkania jest nie najlepszy. Spotkania rozgrywane są w nieklimatyzowanej, bocznej hali areny MŚ 2011 Scandinavium. – W meczu z  Estonią  bardzo dobrze zaprezentowali się obaj kołowi, Rogulski i Walczak – ocenił trener Okpisz. – Spotkanie cały czas było pod naszą kontrolą. 


Po niespełna czterech godzinach odpoczynku biało-czerwonych czekała potyczka z Czechami. Ten rywal specjalnie nie leży polskiemu zespołowi. Dwa poprzednie mecze zakończyły się zwycięstwem naszych południowych sąsiadów.


– Słabo wypadliśmy w obronie i w ataku. Zaczęliśmy od wyniku 1:5, ale szybko doprowadziliśmy do stanu 5:5. Później jednak nie wykorzystaliśmy 100 procentowych sytuacji. Piłka często po naszych rzutach lądowała na poprzeczce i słupkach. Nie ma co ukrywać, że zagraliśmy słabe zawody – dodał polski szkoleniowiec.


We  wtorek polski zespół zagra z Mołdową i Austrią. Te zespoły z pewnością są w zasięgu polskich juniorów. Plan minimum, czyli wyjście z grupy jest jak najbardziej realny. 


Wyniki grupy D: 

Estonia – Polska 15:24 (8:13)

POLSKA: Kapela, Małecki –  Rogulski 8, Paczkowski 4, Walczak 3, Daszek 2, Staszewski 2, Szczęsny 2, Abram 1, Obiała 1, Biegaj, Kornecki, Kuźdeba, Niewrzawa, Piwowarczyk.


Polska – Czechy 16:24 (8:15)

POLSKA: Kapela, Małecki – Paczkowski 4, Piwowarczyk 4, Daszek 2, Walczak 2, Zagała 2, Rogulski 1, Staszewski 1, Abram, Biegaj, Kornecki, Kuźdeba, Niewrzawa, Obiała, Szczęsny. 


Czechy – Mołdawia 27:18 (17:6)

Mołdawia – Austria 18:22 (10:9)

Austria – Estonia 13:14 (6:6).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest