6 lipca 2011

Juniorzy w najlepszej ósemce OME

Polscy juniorzy wygrali trzeci mecz w Otwartych Mistrzostwach Europy w Goeteborgu i awansowali do najlepszej ósemki turnieju. Podopieczni Jacka Okpisza w środę pokonali Austrię 22:14 (6:7). W następnej fazie imprezy ich rywalami będzie Belgia i Holandia.

Spotkanie z Austrią rozpoczęło się nie po myśli biało-czerwonych. Rywale bowiem zdołali wypracować przewagę 7:3. Jeszcze przed przerwą nasi juniorzy zniwelowali straty do jednego trafienia.

– W obronie przez cały mecz graliśmy dobrze. Występujący przez całe spotkanie w bramce Michał Kapela doskonale współpracował z blokiem defensywy. Dopiero po przerwie w ataku zagraliśmy tak jak tego oczekuję od drużyny. Dalej stwarzaliśmy sytuacje strzeleckie, ale co ważne zaczęliśmy je zamieniać na bramki – podsumował Okpisz.

Polskiej drużynie brakowało Denisa Szczęsnego, który pauzował za czerwoną kartkę. – Nie mamy wartościowych zmienników i każde takie osłabienie ma od razu swoje przełożenia na to co się dzieje na boisku – dodał polski trener.

W grupie C – zespołami z tej puli w rundzie zasadniczej połączą się teraz drużyny z grupy D, czyli Polska i Czechy – doszło do niespodzianki. Z rywalizacje o medale odpadła Rosja, która zajęła dopiero 4.miejsce. Zawodnikom sbornej na otarcie łez pozostała wygrana nad triumfatorem grupy – Belgią.

Wyniki grupy D:

Austria – Polska 14:22 (7:6)
POLSKA: Kapela – Daszek 6, Staszewski 5, Paczkowski 4, Kornecki 3, Niewrzawa 1, Rogulski 1, Walczak 1, Zagała 1, Abram, Biegaj, Kuźdeba,Obiała, Piwowarczyk.

Estonia – Mołdawia 18:12 (8:8)
Estonia – Czechy 17:21 (8:10).