7 lipca 2011

VW Mini Handball Cup – zabawa i emocje

Wielki finał rozgrywek o Puchar Volkswagen Poznań Mini Handball 2011 już za nami. Co cieszy najbardziej, w tej edycji zmagań udział wzięło aż 165 dzieciaków z 11 szkół podstawowych z Poznania i Swarzędza. Zabawy i emocji nie brakowało, a na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna z poznańskiej SP nr 5. Pamiątkowe medale i puchary  młodzi zawodnicy odbierali z rąk reprezentacyjnego obrotowego  Artura Siódmiaka.

 

To był wielki dzień w życiu tych młodych zawodników. Były łzy radości i głośny doping publiczności.  Nie zabrakło motywacji, determinacji i wielkiego ducha walki. Dla najmłodszych szczypiornistów był to dzień sprawdzianu.  Po ośmiu miesiącach przygotowań i rozgrywek regionalnych przyszedł czas, by zmierzyć się ze wszystkimi drużynami uczestniczącymi w programie.

Poza pięknymi sportowymi emocjami na twarzach dzieci dostrzec można było zwyczajną radość.  Wiele z nich po raz pierwszy mogło stanąć na płycie tak nowoczesnego obiektu sportowego. Kibicujący rodzice, dziadkowie oraz rodzeństwo wspierało naszych zawodników w chwilach zarówno wielkiej radości z sukcesów, jak i rozczarowań z doznanych porażek.

 

Ten dzień okazał się szczęśliwy dla trzech zwycięskich drużyn. Pierwsze miejsce należało bezapelacyjnie do drużyny SP 5 z poznańskiej Wildy, która systematycznie i z wielkim uporem szlifowała swoje umiejętności przez 8 miesięcy trwania programu. Na efekty ich ciężkiej pracy nie trzeba było długo czekać.  Krok dalej, na miejscu drugim, uplasowała się drużyna ze szkoły numer 45 z ul. Harcerskiej w Poznaniu. Trzecie miejsce należało do drużyny z Antoninka – SP 87 z ul. Leszka, która w półfinałach pokonała SP 5 ze Swarzędza.

Medale i puchary dla drużyn z podium to jednak nie jedyne wyróżnienia, jakie przyznano tego dnia. Marek Werle, Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Ręcznej, obserwował zmagania 9-latków i ostatecznie wytypował 4 zawodników – 4 talenty, nagrodzonych indywidualnie:

– Najlepszy Zawodnik – Kacper Nowak, SP 5, Wilda

– Najlepsza Zawodniczka – Weronika Przewoźnik, SP 87 z Antoninka

– Najlepszy Bramkarz – Jakub Dąbrowski SP5, Swarzędz

– Najlepszy Obrońca – Patryk Lulczyński SP 45, Nowe Miasto

Niewątpliwą atrakcją dla najmłodszych, ale nie tylko, była obecność Artura Siódmiaka, reprezentanta Polski w piłce ręcznej, na co dzień zawodnika niemieckiego TuS Nettelstedt-Lübbecke.  Tego dnia każdy młody zawodnik wrócił do domu ze zdjęciem i autografem „króla Artura”.  Wielu jednak to nie wystarczyło i cenny podpis pojawił się na butach, nogach, rękach, a nawet czołach.

Żegnając zawodników, trenerów i kibicujące rodziny, organizatorzy poinformowali wszystkich zebranych o starcie kolejnej edycji Volkswagen Poznań Mini Handball 2012 już po wakacjach szkolnych.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest