7 lipca 2011

OME: Strefa medalowa była blisko

Polscy juniorzy pokonali rówieśników z Belgii 31:14 (11:7) w pierwszym z czwartkowych meczów rundy zasadniczej grupy 2 Otwartych Mistrzostw Europy w Goeteborgu. Po kilku godzinach odpoczynku biało-czerwoni przegrali z Holandią 21:30 (6:12). Oznacza to, że w piątek zagrają z Norwegią o 5.miejsce.

Belgia to triumfator grupy C pierwszej fazy turnieju. W puli tej grały m.in. ekipy Islandii i Rosji. Atutem biało-czerwonych w mistrzostwach jest gra w obronie. Spotkania w rundzie zasadniczej trwają 2×25 min.

– Tak się składa, ze niemal w każdym meczu powoli się rozkręcamy. Gramy dobrze, a nawet bardzo dobrze w obronie, ale niestety w pierwszych połowach nie wykorzystujemy 100 procentowych sytuacji. Podobnie było i tym razem – podsumował polski szkoleniowiec mecz z Belgią.
Po przerwie Belgowie opadli z sił i byli tylko tłem dla polskiego zespołu.

Spotkanie z Holandią miało zadecydować, która z drużyn zagra o medale. Niestety już od pierwszych minutach gra nie układała się Polakom. Można powiedzieć, że zgodnie z tradycją tego turnieju nie wykorzystywali dogodnych sytuacji. Dzięki temu rywale zdołali wyprowadzić wiele kontr.

– Wynik niemal od początku musieliśmy gonić. To wymuszało wiele błędów. Moi zawodnicy mecz przegrali w głowach. Za porażkę powinniśmy winić przede wszystkim siebie – samokrytycznie ocenił trener Okpisz.

Wyniki grupy 2 (runda zasadnicza)

Belgia – Polska 14:31 (7:14)
POLSKA: Kapela, Małecki – Szczęsny 8, Zagała 6, Niewrzawa 5, Paczkowski 5, Staszewski 3, Kornecki 2, Kuźdeba 1, Rogulski 1, Abram, Biegaj, Daszek, Obiała, Piwowarczyk, Walczak.

Holandia – Czechy 27:27 (13:15)

Czechy – Belgia 26:19 (11:9)

Holandia – Polska 30:21 (12:6)
POLSKA: Kapela, Małecki – Szczęsny 8, Zagała 4, Staszewski 3, Walczak 3, Abram 1, Daszek 1, Rogulski 1, Biegaj, Kornecki, Kuxdeba, Niewrzawa, Obiała, Paczkowski, Piwowarczyk.