20 lipca 2011

Początki kadry juniorek mł.

Informacja o powołaniu zawodniczek na pierwsze zgrupowanie, które da podstawy do wyłonienia kadry juniorek młodszych, przygotowywanej do startu mistrzostw Europy Polska 2013, spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. – Bardzo mnie to cieszy – skwitował trener koordynator projektu Adam Pecold.

Początkowo zgrupowanie miało przebiegać w dwóch turach. W pierwszej, w Gdańsku, swoje umiejętności miały zaprezentować zawodniczki szkolone w ośrodkach gimnazjalnych. Druga grupa miała zostać skoszarowana na kilku dni w Cetniewie. W tym przypadku powołania miały dotrzeć do młodych piłkarek trenujących w klubach. Ostatecznie zdecydowano się połączyć te dwie wymienione grupy i przyjrzeć się im bliżej w Gdańsku (10-20 sierpnia) przy okazji seminarium pod egidą EHF. Zajęcia będzie m.in. prowadził metodyk dr Helmuth Polanec.

– W sumie do Gdańska zaprosiliśmy 89 zawodniczek z czego 22 wywodzi się z klubów. Podzielimy je na kilku grup. Na obiektach miejscowej AWFiS będziemy mieli do dyspozycji trzy hale i bieżnię sportową. We wrześniu zorganizujemy jeszcze dodatkowy obóz dla 20-25 zawodniczek, które z różnych powodów nie mogły przyjechać za pierwszym razem – powiedział trener Pecold.

Z dwóch grup (sierpniowej i wrześniowej) zostanie wyłoniona kadra Polski juniorek młodszych, licząca ok. 40 zawodniczek. Trzonem reprezentacji ma być utworzona specjalnie w tym celu III klasa gimnazjalna w SMS Gliwice i jej 16 uczennic. Trenerem głównym  wybrano Haralda Tłuczykonta, któremu będzie pomagał Robert Popek.

– Oczywiście cały czas jeździmy po Polsce i jesteśmy obecni na różnych turniejach.  Powołania są pokłosiem finału Pucharu Polski Młodziczek, który był rozgrywany w Mrzeżynie i Dźwirzynie oraz czterech półfinałów Olimpiady Młodzieży. Wybieramy się także na jej finał do Ciechanowa, gdzie zagra osiem najlepszych zespołów – dodał na zakończenie Pecold.

Polska Mistrzostwa Europy Juniorek w 2013 roku zorganizuje w terminie 15-25 sierpnia.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest