25 lipca 2011

Sprawdziany młodzieżówki

Młodzieżowa reprezentacja Polski kobiet rozegrała w Gliwicach dwa kontrolne spotkania z Austrią. W pierwszym meczu zanotowano remis 24:24, a w drugim spotkaniu biało-czerwone wygrały 21:20. Oba zespoły przygotowują się do Mistrzostw Europy w Holandii (4-14.08.2011r.).

– W obu meczach kładliśmy nacisk na obronę. Można powiedzieć, że zanotowaliśmy postęp. Świadczy o tym chociażby liczba straconych bramek z silną drużyną Austrii. Wiele reprezentantek, z którymi przyszło nam się mierzyć, gra w Hypo Bank Wiedeń – ocenił trener Andrzej Niewrzawa.


Anna Mączka w meczu z Austriaczkami odpoczywała /Fot. M.Skorupski

W obu sprawdzianach nie wystąpiła Anna Mączka, która odczuwa bóle przeciążeniowe. Nie są to jednak urazy, które wykluczałyby tę podstawową zawodniczkę kadry młodzieżowej z udziału w MME w Holandii. 

W meczach przeciw Austrii po 20 min. zagrała Joanna Gadzina. Uraz barku wykluczył ją z gry w niedawnym turnieju w Hiszpanii. W drugim spotkaniu przez 40 min zaprezentowała się Joanna Drabik. Najlepsza kołowa tej drużyny także wraca do zdrowia. O miejsce w zespole na wyjazd na finały MME walczy rekonwalescentka Agnieszka Pieniowska. Zdaniem trenera zaprezentowała się przyzwoicie.

Naszą młodzieżówkę w środę w Gliwicach (godz. 11:00 i 16:00, hala SMS) czekają jeszcze dwa sprawdziany z KSS Kielce. Wyjazd do Holandii nastąpi 3 sierpnia.


Polska – Austria 24:24 (13:11)

Polska: Wawrzynkowska, Montowska – Galińska 1, M.Mączka 3, Wata, Piechnik 4, Andrzejewska 6, Matuszczyk 3, Królikowska , Wasiak, Sudrawska 2, Zych 1, Fierka 1, Pieniowska, Gadzina 3, Grobelska.
Austria: Flock, Lamprecht – Frey 8, Kaiser 3, Belik 3, Ramsebner 1, Goricanec 3, Ivancok 1, Sindl, J.Mauler 2, Zahrada, Kogler 2, V.Mauler 1.
Sędziowali: Korneliusz Habierski i Grzegorz Skrobak (Polska).

Polska – Austria 21:20 (9:13)
Polska: Wawrzynkowska, Montowska – Galińska 5, M.Mączka 5, Wata, Piechnik 2, Andrzejewska, Matuszczyk, Królikowska 6, Wasiak, Sudrawska, Zych 2, Fierka, Pieniowska, Gadzina, Grobelska, Drabik 1.
Austria: Flock, Lamprecht – Frey 9, Kaiser 3, Ramsebner, Goricanec 4, Ivancok 1, Sindl, J.Mauler 2, Zahrada, Kogler 1, V.Mauler.
Sędziowali: Korneliusz Habierski i Grzegorz Skrobak (Polska).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest