25 lipca 2011

Na początek porażka z Rosją

Polskie juniorki przegrały z Rosją 21:35 (8:22) w pierwszym występie podczas XI Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy, którego gospodarzem jest Trabzon (Turcja). Katarzyna Kozimur, zdobywając sześć bramek, została najskuteczniejszą polską zawodniczką meczu.

– Spotkanie zaczęliśmy w bardzo złym stylu. Rosjanki w pierwszej połowie dużo bramek zdobyły z kontry. W tej części gry często graliśmy w osłabieniu. Po przerwie szybko już wracaliśmy do obrony i gra się wyrównała. Zawody w tej części meczu w naszym wykonaniu były już znacznie lepsze – podsumowała trener Edyta Majdzińska. Warto dodać, że Rosjanki to aktualne mistrzynie Europy.

Bardzo słabo zaprezentowały się polskie bramkarki. Natalia Świtaj i Justyna Borkowska wspólnie obroniły zaledwie 8 z 43 rzutów rywalek. Zapewniło to skuteczność obrony w granicach zaledwie 20 procent.

Polska szkoleniowiec dodała, że impreza jest wielkim przeżyciem dla młodych sportowców. Wszystkie ekipy zakwaterowane są w wiosce olimpijskiej i dzięki temu mogą przeżywać fantastyczną atmosferę, którą co cztery lata doświadczają uczestnicy igrzysk olimpijskich.

We wtorek Polki zmierzą się ze Szwedkami, które w 1.kolejce pokonały Turcję 30:24 (13:13).

Rosja – Polska 35:21 (22:8)
Polska: Świtaj, Borkowska – Kozimur 6, Janiszewska 5, Ważna 2, Gutkowska 2, Tomczyk 2, Noga 2, Szarawaga 1, Kozłowska 1, Staniczek, Damazaik, Nowak,. Stasiak.