26 lipca 2011

Wrocław i Olsztyn wygrali w Warszawie

AZS AWF Wrocław wśród kobiet i Warmia Olsztyn w kategorii mężczyzn zostali triumfatorami Beach Handball Warsaw, turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw  Polski w plażowej piłki ręcznej. Dwudniowe zmagania w miniony weekend można było oglądać na boiskach stołecznej AWF.


Zespół Reflex Pyrki AZS AWF Poznań zajął drugie miejsce /Fot. pyrki.pl 


Wroclawianki jak burza przeszły przez rozgrywki grupowe i półfinały, nie tracą seta. Dopiero w finale napotkały poważniejszy opór w postaci dobrze sobie znanego rywala – zespołu
Reflex Pyrki AZS AWF Poznań. Po shoot outach zwyciężył AZS AWF Wrocław. Dobra postawa poznanianek nie byłaby zaskakująca, gdyby nie fakt, że między słupkami podczas Beach Handball Warsaw musiała stanąć zawodniczka z pola… Karolina Peda. Zastąpiła nieobecną, jedyną nominalną bramkarkę zespołu Ewę Wozińską.


Powiem szczerze, przed turniejem obawiałam się, że do Warszawy pojedziemy na wycieczkę. Wydawało mi się, że podium jest całkowicie poza zasięgiem, a tymczasem okazało się, ze niewiele zabrakło do tego, by nawet całą imprezę wygrać – przyznała już po finale Anita Kujawa z Pyrek.

Panowie z drużyny Warmii Olsztyn pokazali wielka klasę. Aktualni mistrzowie Polski w całym turnieju nie oddali przeciwnikom nawet seta. Dopiero na piątym miejscu sklasyfikowano mistrzów kraju z 2008 i 2008 roku, Damy Radę Inowrocław.

W najbliższy weekend odbędzie się ostatni turniej eliminacyjny MP – w Opolu. Na sierpień zaplanowano najważniejsze imprezy sezonu krajowego – Puchar Polski w Świnoujściu i finał Mistrzostw Polski w Starych Jabłonkach.

KOMUNIKAT KOŃCOWY – (plik pdf)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest