27 lipca 2011

Polskie kluby poznały rywali

W siedzibie Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej w Wiedniu odbyło się losowanie europejskich pucharów kobiet i mężczyzn w rozgrywkach Challenge Cup, Pucharu Zdobywców Pucharów i Pucharu EHF. Do tej rywalizacji ZPRP zgłosił pięć polskich klubów, ale nie wiadomo czy wszystkie przystąpią do meczów. Władze SPR Lublin cały czas usilnie poszukują sponsora, który uratuje ten zasłużony klub. Najwcześniej, bo ostatniego dnia września, rywalizację rozpoczną zawodniczki KSS Kielce.

Kielczanki, piąty zespól PGNiG Superligi zadebiutują w Challenge Cup już w 2 rudzie. W grupie A zmierzą się z czeskim Sokol Pisek. Białoruskim HC Druts i bośniackim ZRK
Zrinski Mostar. Ta ostatnia drużyna otrzymała prawo organizacji turnieju. Jeśli z tego nie skorzysta to w kolejce czeka już KSS Kielce. Wiadomo jednak, że wiąże się to z dużymi kosztami organizacyjnymi. W trzeciej rundzie na zwycięzcę turnieju czeka już austriacki SSV Dornbirn Schoren. Zespół Politechniki Koszalin występy w Challenge Cup rozpocznie od 4 rundy.

Brązowe medalistki mistrzostw Polski, finalistki Pucharu Polski – zawodniczki Vistula Łączpol Gdynia w drugiej rundzie Pucharu Zdobywców Pucharów trafiły na atrakcyjnego rywala – HC Lipsk. Barw trzeciej ekipy Bundesligi minionego sezonu broni Karolina Kudłacz. Reprezentantka Polski zapowiada, że na październikowy mecz do Gdyni przyjedzie cała jej rodzina.

Wicemistrzynie Polski, piłkarki SPR Lublin nic nie wiedzą o swoim przeciwniku w trzeciej rundzie Pucharu EHF – rumuńskim CSS Bukareszt. Zanim dojdzie do tych listopadowych spotkań powinna zostać uregulowana sytuacja finansowa w lubelskim klubie, a ta jak wiadomo nie jest zbyt ciekawa.

W męskich pucharach (z wymienionych na wstępie rozgrywek) swoich przedstawicieli będziemy mieli tylko w Challenge Cup. W trzeciej rundzie Azoty Puławy podobnie jak i Stal Mielec rywalizacje rozpoczną pod koniec listopada od meczów we własnej hali. Puławianie trafili na trzeci zespół ub. sezonu w Chorwacji, RK Bjelovar. Z kolei stalowcom przyjdzie się zmierzyć z greckim A.C. Diomidis Argous.      

Wyniki losowania polskich klubów:

Kobiety
Challenge Cup 2011/12

Runda 2

Grupa A

KSS Kielce
Sokol Pisek
ZRK Zrinski Mostar
HC Druts

Termin: 30.09./01/02.10.11

Puchar Zdobywców Pucharów 2011/12

Runda 2: Vistal Łączpol Gdynia HC Lipsk (Niemcy)

Pierwszy mecz: 01/02.10.2011; Rewanż: 08/09.10.2011

Puchar EHF 2011/12

Runda 3: SPR Lublin CSM Bukareszt (Rumunia)

Pierwszy mecz: 05/06.11.2011; Rewanż: 12/13.11.2011

Mężczyźni

Challenge Cup 2011/12

Runda 3: Azoty Puławy RK Bjelovar (Chorwacja); SPR Stal Mielec A.C. Diomidis Argous (Grecja).

Pierwsze mecze:  26/27.11.2011; Rewanże: 03/04.12.2011.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest