28 lipca 2011

Udany rewanż na Austriaczkach

Polska pokonała Austrię 38:21 (19:9) w meczu o miejsca 5-8 XI Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy, który odbywa się w tureckim Trabzonie. W piątek podopieczne Edyty Majdzińskiej
zagrają z Norwegią o 5.miejsce.

Polskie juniorki bardzo chciały zrewanżować się Austriaczkom za porażkę 24:33 zanotowaną podczas niedawnych mistrzostw Europy. – Ta przegrana siedziała nam mocno w głowach. Jak widać okazja do rewanżu szybko się nadarzyła – oceniła trener Majdzińska.


Fot. EHF

Pani szkoleniowiec przyznała, że zespół w turnieju gra coraz lepiej, a za występ przeciw Austriaczkom słowa uznania należą się wszystkim dziewczynom. Godna podkreślenia jest wysoka skuteczność rzutowa Polek. Grę między słupkami rozpoczęła Justyna Borkowska. W dużej mierze to dzięki jej postawie przewaga biało-czerwonych po 30 min wynosiła dziesięć trafień. Po przerwie zmieniała ją Natalia Świtaj, która również zaliczyła udany występ. Trzeba dodać, że rywalki – w porównaniu z ME w Czechach – nieco przemeblowały skład, ale trzon drużyny pozostał ten sam.  

Niestety na pewno w turnieju nie zagra już Kinga Gutowska. Zawodniczka odczuwa ból w kolanie. Diagnoza lekarska ma zostać postawiona po powrocie do kraju.


o miejsca 5-8:

Austria – Polska 21:38 (9:19)
Polska: Borkowska, Świtaj – Stasiak, Nowak 3, Janiszewska 7, Noga 1, Damaziak 3, Staniczek 4, Tomczyk 4, Kozimur 5, Kozłowska 1, Ważna 4, Szarawaga 6. Kary 12 min. 

Norwegia – Turcja 30:27 (14:15).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest